Редакція DOU проаналізувала результати цьогорічного НМТ і склала рейтинг українських шкіл, які найкраще підходять для тих школярів, що мріють про кар’єру в IT. У сотні шкіл, найкращих для ІТ, три – з Прикарпаття, пише КУРС.
При укладанні рейтингу врахували результати тестування за два роки з математики та англійської мови – ключових предметів для майбутніх айтівців. У рейтингу брали участь 4203 школи зі всієї України, пише OsvitaNova.
Математика має найвищий коефіцієнт при вступі на спеціальності, які пов’язані з ІТ. Англійська мова також важлива для кар’єри ІТ-фахівця: що вищий рівень володіння, то вищі зарплати. Рейтинг показує, які школи дають найкращі базові знання з математики та англійської мови для майбутніх інженерів.
88 зі 100 найкращих шкіл розташовані в обласних центрах і лише одна – в сільській місцевості (приватна школа в с. Хотів біля Києва). 40 шкіл – київські. Однак найкращою школою для ІТ цього року став Львівський фізико-математичний ліцей.
У сотні найкращих для ІТ шкіл України є три навчальні заклади з Івано-Франківщини.
Під № 15 у рейтингу значиться Науковий ліцей ім. Миколи Сабата в Івано-Франківську. Середній бал з математики – 169,2, з англійської мови – 175,0. Кількість учнів – 114. Франківській ліцей перший серед інших на Прикарпатті.
На другому місці і під № 55 у сотні найкращих – Долинський ліцей “Інтелект”. Середній бал з математики – 166,8, з англійської – 160,2. Учнів – 122.
Третій серед місцевих і № 78 в рейтингу – Калуський ліцей імені Дмитра Бахматюка. Середній бал з математики – 160,0, з англійської – 162,6. У ліцеї 117 учнів.
Важливо зазначити, що не можна оцінювати школи тільки за результатами НМТ. Є багато факторів, які можуть вплинути на результати: брак інтересу до вступу в університети та коледжі України, відбір при вступі до ліцеїв та гімназій, ненавмисне чи зумисне неврахування учнів зі слабкими результатами, економічна, соціальна і військова ситуація в населених пунктах тощо. Зауважимо, що представники Міносвіти категорично заперечують будь-яку значущість рейтингів, які базуються на результатах НМТ.
Однак редакція DOU вважає, що це зручний інструмент для порівняння шкіл у масштабах країни і цей рейтинг може бути одним з об’єктивних індикаторів якості роботи навчального закладу та його академічного середовища. Також це можливість відстежувати різні показники школи в динаміці. З огляду на це рекомендують розглядати рейтинг не як привід для змагання між школами, а для вдумливого аналізу ситуації.
КУРС писав про найгірші школи Прикарпаття за результатами НМТ-2024.