fbpx

Тисячі прочан молилися за перемогу і мир на Патріаршій прощі в Крилосі

Суспільство 18:12, 06.08, 2023

5-6 серпня у Крилосі відбулася ХІ Всеукраїнська Патріарша проща УГКЦ. Архієрейську Божественну Літургію очолив Блаженніший Святослав Шевчук. Проща присвячена 1125-річчю від заснування княжого Галича.

На прощу до Крилоса прибули єпископи й митрополити УГКЦ й тисячі прочан з усіх куточків країни.

Відбулася Всеукраїнська Патріарша проща УГКЦ

«Господь Бог нам дарує унікальну, особливу хвилю. Він дозволив нам знову зібратися тут, на цій Крилоській горі, яка впродовж тисячоліття є особливим часом і простором зустрічі людини із Богом. Цілі покоління наших батьків і матерів у вірі приходили сюди, щоб тут зустріти Бога, стати перед Його обличчям, відчути Його рятівну десницю серед розбурханих хвиль цього житейського моря», — звернувся до прочан Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ нагадав, що цієї ночі ворог вкотре випустив десятки ракет по Україні. «Попри все наступив ранок, прийшов день світла, ми живі, і ми стоїмо тут у молитві. Ми прийшли на цю Всеукраїнську прощу до Княжого Галича, щоб молитися за Україну, за нашу Батьківщину, за наш народ. Стоячи тут, на цій горі, думаю, що ми всі нашими думками линемо до наших військових, синів і дочок України, які зараз там, на сході та півдні нашої держави, грудьми своїми закривають цей наш час та простір молитви».

«Сьогодні ми хочемо, щоб голос надії давнього Галича залунав по всій Україні. Ми тут особисто хочемо досвідчити, що з нами є Бог, Він є джерелом нашої стійкості й перемоги, і те слово: «Я є з Вами» – нехай розійдеться звідси по всій Україні. Ми сьогодні дякуємо, що вже 1125 років Господь Бог нас тут приймає, обмиває з наших гріхів, втирає наші сльози, дає нам свою десницю і йде звідси до нашої домівки, до нашої праці, до поля нашої борні», — звернувся Предстоятель УГКЦ.

«Сьогодні ми хочемо віддати під покров Крилоської Богородиці нашу Церкву і наш народ. І просимо: Боже, рятуй Україну. Боже, спасай усіх нас. Ісусе, наша Кріпосте, і наша Сило, будь нашим Миром і нашою Перемогою. Амінь», — підсумував Блаженніший Святослав.

Усі фото – Юрій Рильчук.

Читайте головні новини Івано-Франківська і області у Google News

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: