fbpx

Тюнінг АR-15 і АК-74. Обвіси для зброї

Суспільство 18:12, 10.08, 2023

Якщо ви любитель вогнепальної зброї або вам довелося в житті взяти в руки автомат, вас, напевно, цікавить тюнінг зброї. Саме правильно підібраний обвіс для зброї дасть змогу досягти максимально точної стрільби, збільшить об’єм магазину, зробить стрілянину комфортною, зменшить рівень віддачі та унеможливить обпікання.

Але, обираючи комплект модернізації, ви маєте розуміти, що одному достатньо поміняти антабки і він уже “рідний” зі своїм карабіном, іншому ж для досягнення цієї мети потрібно перевстановити всі знімні механізми зброї. На прикладі найбільш популярних моделей зброї – АР-15 і АК-74 – розглянемо варіанти тюнінгу, які є найоптимальнішими.

Тюнінг АК-74

Оптимальний тюнінг для АК-74

З огляду на незручність стандартної планки тюнінг АК-74 зазвичай починається зі встановлення прицільного пристрою – коліматорного прицілу.  Саме з його допомогою можна істотно прискорити процес прицілювання, отже, підвищити швидкість першого пострілу.

У деяких випадках це вкрай важливо і може врятувати життя. Особливо затребуваний серед розвідників у темний час доби. Встановлюється на планці Вівера або Пікатінні. Оптимальний вибір – це водонепроникні моделі. Коли з прицільним пристроєм розібралися, можна продовжити апгрейд зброї:

 1. Приклад. Встановлюється замість оригінального приклада, даючи змогу регулювати плечовий упор за довжиною і висотою. Наприклад, приклады Фаб Дефенс бувають телескопічними, тому їх можна виставляти в кілька позицій, забезпечуючи правильне положення для різних умов ведення бою, підвищуючи точність стрільби. Тут усе індивідуально.
 2. Цівка і квадрейли. Заміна штатної цівки забезпечуватиме надійну опору для руки і захист від опіків, а також знижує ймовірність деформації стовбура і стабілізує привід. Поряд із прикладом підвищує точність ведення стрільби, а також відкриває можливості для встановлення додаткових аксесуарів для АК-74: підствольного ліхтаря, оптичного прицілу, тактичної рукоятки тощо.
 3. Глушник і полум’ягасник. Це незамінні помічники, якщо ви хочете зробити стрільбу менш помітною в нічний час доби. Водночас підвищують купчастість і точність стрільби.
 4. Тактична рукоятка. Обвіс для АК-74, який підвищує комфортність хвата. Виробники використовують особливі матеріали, які унеможливлюють ковзання долонь, навіть якщо вони спітнілі. Ще одна незамінна перевага тактичної рукоятки – наявність усередині порожнини, де можна розміщувати аксесуари, які повинні бути завжди у вас під рукою. 
Тюнінг АR-15 і АК-74. Обвіси для зброї 1

На відміну від рідного обважування, новий фактично завжди виготовляється із застосуванням композитного матеріалу, завдяки чому знижує вагу зброї. В іншому все індивідуально.

Оптимальний тюнінг для AR-15

На відміну від свого опонента, AR-15 – це справжній конструктор, оскільки є маса варіантів для проведення модернізації. Але, якщо говорити про оптимальний варіант тюнінгу, то можна виділити наступний обвіс:

 1. Рукоятка управління вогнем. Цей аксесуар допомагає зручніше керувати зброєю, при цьому коштує відносно дешево. Може бути гумовою, полімерною, прямою, з виступами, з хвостом або без. Вибирати потрібно виключно під себе.
 2. Передня тактична ручка. Використовується для зручності стрільця, має анатомічно правильну конструкцію. Зручно лягає в руку і гарантує ідеальне зчеплення. Є варіанти складних передніх тактичних ручок, тому можна складати при транспортуванні.
 3. Сошки. Це тюнінг АР-15, основне призначення якого – збільшення точності пострілу через жорстку фіксацію ствола. Незамінний варіант при стрільбі в положенні лежачи.
 4. Прицільні пристрої. Ще один аксесуар для збільшення точності стрільби. Це може бути оптичний, голографічний коліматорний приціл. Можуть регулюватися по вертикалі та горизонталі, тому можна адаптувати під себе.
Тюнінг АR-15

Знову ж таки, все індивідуально. Обважування для AR-15 не тільки дають можливість підвищити точність і зручність стрільби, але й збільшується швидкість. І для кожного варіанту не зайвим буде змінити штатний рушничний ремінь для комфортного транспортування, коли не ведеться безпосередньо стрільба.

Основні правила вибору обвісу для зброї

Перш ніж купувати тюнінг для зброї, задумайтеся про доцільність. У деяких випадках стрілку навіть не доведеться користуватися тими опціями, якими він наділив свого “друга”. Обов’язково зважуйте актуальність кожного обвісу. Крім цього, під час вибору керуйтеся такими правилами:

 • Тільки перевірені бренди. У жодному разі не купуйте китайські обважування для зброї, які не тільки не зможуть поліпшити її характеристики, а й зіпсують наявні. І найгірше, що “китайські обважування” можуть підвести в найбільш невідповідний момент. Всі ті елементи тюнінгу, які не пройшли перевірку якості та надійності під великими навантаженнями, можуть під час стрільби травмувати.
 • Майте міру. Деякі проводять тюнінг зброї не для того, щоб підвищити її характеристики, а для того, щоб інші оцінили. Якщо обвіс починає конфліктувати між собою, він заважатиме стрільцю, отже, було погіршено початкові характеристики зброї.
 • Слідкуйте за точністю. Під час проведення тюнінгу зброї обов’язково перевіряйте ще раз середню точку влучання. Досить часто неправильне проведення модернізації призводить до того, що рушниця втрачає свою первісну точність.

Як бачите, тюнінг зброї, незалежно від її моделі, марки та інших характеристик, – це не для “краси”, а для реального поліпшення характеристик. Він має бути зручним індивідуально для вас, а не подобатися іншим.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: