fbpx

У 2024 році обсяг медичних послуг, що фінансуються державою, збільшиться, — Ляшко

Здоров'я 16:00, 09.01, 2024

21 грудня уряд ухвалив Порядок реалізації програми медичних гарантій на 2024 рік. Попри війну та обмежені ресурси обсяг гарантованих медичних послуг для українців не зменшений. Навпаки — Програма медичних гарантій розширюється. 

Як інформує МОЗ, на 2024 рік на програму буде виділено майже 159 млрд гривень, що на 16 млрд гривень більше, ніж торік. У тому числі 5,2 млрд гривень — на реімбурсацію лікарських засобів.

“Враховуючи потреби ветеранів, створюємо можливості універсального доступу до медичної допомоги для всіх українців. Війна, повʼязане з нею збільшення кількості травм та загострення хронічних захворювань диктують необхідність удосконалення системи оплати за медичну допомогу хірургічного напряму (політравма, опіки тощо). Тому наступного року ми збільшуємо відповідні тарифи, зокрема, за такими групами, як опіки та реконструктивна хірургія, на  майже 13 млрд грн”, – повідомив міністр Віктор Ляшко. 

ПМГ-2024 охоплюватиме всі основні види медичної допомоги: первинну, спеціалізовану та високоспеціалізовану допомогу, екстрену, паліативну допомогу та медичну реабілітацію. А також медичну допомогу дітям до 16 років та допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами. 

Загалом у Програмі медгарантій на наступний рік передбачено 44 пакети послуг, серед яких — три нові:

  • Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro),
  • Лікування дорослих та дітей методом трансплантації органів,
  • Лікування дорослих та дітей методом трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин. 

Тарифи за пакетами Програми медичних гарантій у 2024 році удосконалено та пріоритезовано. Зокрема, удосконалено тарифи на реабілітаційні послуги та хірургічні операції, які передбачатимуть ширше застосування підвищувальних коефіцієнтів залежно від складності послуги.

Пріоритетом залишається охорона материнства та дитинства. За одним із найвищих тарифів у Програмі медичних гарантій оплачуватиметься неонатальна допомога. У 2024 році тариф переглянуто, розмір оплати більше залежатиме від складності випадку. 

Збережено також тарифи на лікування онкологічних захворювань. Пріоритетними також залишаються 6 досліджень для раннього виявлення онкології. 

Особлива увага приділена психологічній допомозі. Зокрема, діятиме пакет психологічної підтримки на первинному рівні, впроваджений у 2022 році, та збільшено тариф на стаціонарну психіатричну допомогу, який також залежатиме від складності випадку. Також продовжить надаватися психіатрична допомога  мобільними мультидисциплінарними командами, триватиме створення та функціонування центрів ментального здоровʼя.

Програма реімбурсації «Доступні ліки» розвиватиметься в межах наявних напрямів (серцево-судинні та цереброваскулярні захворювання (у т. ч. з первинною та вторинною профілактикою інфарктів та інсультів), цукровий та нецукровий діабет, хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів, розладів психіки та поведінки, епілепсія, хвороба Паркінсона, лікарські засоби для осіб у посттрансплантаційному періоді, знеболювальні для паліативних пацієнтів). У 2024 році планується розширення переліку ліків проти розладу психіки та поведінки, які пацієнти зможуть отримати безоплатно або з частковою доплатою. 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: