Пленер майстринь сирної іграшки влаштували у селі Брустури Космацької громади на Косівщині, пише КУРС.
Запряженими сирними кониками з гордовитими вершниками у сідлі, сирними квітами та майстерно зліпленими фігурками із сиру – так зустрічали гуцульські Брустури своїх гостей, розповіли в Косівській районній адміністрації.
У гірському селі Космацької громади бережуть споконвічні традиції своїх прадідів: брустурчани зуміли відродити призабуте ремесло ліплення із сиру, привили любов до сирної іграшки своїм дітям та змусили світ захоплено заговорити про гуцульську сирну пластику. А минулої неділі провели пленер майстринь сирної іграшки «Культура традиції гуцульської сирної пластики».
Пленер влаштували на обійсті садиби, де колись жила і працювала заслужена майстриня народної творчості України Марія Матійчук, а тепер проводить майстеркласи заслужена художниця України Марія Петрів.
Гостям грали троїсті музики, дівчата танцювали запального танця, показували, як вбирати весільне деревце сирними колачиками, варили казан баношу з бриндзею, демонстрували, як в Брустурах живе та розвивається традиція сирної пластики.
На пленері збирали кошти для Збройних сил України.
КУРС писав, що гуцульські сирні коники та танець “Сербен” внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини України.