fbpx

У Чорному Потоці розпочали ліквідовувати наслідки повені: частина села досі без світла і сполучення

Суспільство 15:53, 01.07, 2020

Техніка, яку Петро Порошенко обіцяв надати для ліквідації наслідків стихії у Чорному Потоці, приступила до роботи. Екскаватор розчищає русло річки у Білих Ославах і, коли буде змога проїхати до Чорного Потоку, розпочне ліквідовувати зсуви ґрунту.

Староста Чорного Потоку Василь Шовгенюк розповідає, що такої повені у селі не було понад 70 років. Значні опади спровокували не лише підйом води у потоках і річці, але й зсуви ґрунту, через які частина села досі відрізана від решти світу. Електроенергію туди подають генераторами.

«Велика вода зруйнувала 12 кілометрів комунальних доріг, знесла міст на центральній дорозі та шість мостових переходів вище по течії.  Також зруйновано міст у Білих Ославах, який сполучав два села. Це величезні збитки», – зазначає  Василь Шовгенюк.

У Чорному Потоці розпочали ліквідовувати наслідки повені: частина села досі без світла і сполучення 1

Сьогодні від ранку на мості у Білих Ославах працює екскаватор – він розчищає русло річки та укріплює берег. Два тижні роботи екскаватора на прохання мешканців оплатив Фонд Порошенка.

«Екскаватор зараз працює у руслі. Пізніше спробуємо добратися ним до Чорного Потоку і почнемо розбирати зсув, щоб можливий був переїзд до перших хат», – додає староста.

Місцеві мешканці незадоволені темпами відновлювальних робіт. З моменту стихії пройшло більше тижня, а техніки, необхідної для розчищення зсувів та ремонту змитих доріг, досі не було.

У Чорному Потоці розпочали ліквідовувати наслідки повені: частина села досі без світла і сполучення 2
Мешканці Чорного Потоку перетягують мотоцикл через зруйнований міст у Білих Ославах. Переїхати через річку можна тільки на вантажівці

«Стихія наробила дуже багато лиха. Зірвано мости, зсунуто береги, частина села досі без світла. Заїхати туди не можна навіть вантажівкою, генератори туди носили руками. Зараз потрохи починаємо оговтуватися. Бачимо, що техніка, яку надав Петро Порошенко, працює, сподіваюся, найближчим часом зможемо відновити сполучення з усім селом», говорить мешканець Чорного Потоку Василь Василишин. 

Нагадаємо, 28 червня Петро Порошенко відвідав постраждалі від стихії села Білі Ослави та Чорний Потік. На прохання мешканців Фонд Порошенка придбав для допомоги потерпілим мотопомпи, генератори та оплатив два тижні роботи важкої техніки у селі Чорний Потік.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: