fbpx

У дамбі шламонакопичувача в Калуші утворилася прогалина - є загроза витоку розсолів

Суспільство 20:21, 01.09, 2021
НА ФОТО: калуські розсоли

Напередодні, 31 серпня, працівники управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради виїжджали на шламонакопичувач — тут утворилася промоїна.

Про це повідомив 1 вересня на оперативній нараді у міськвиконкомі Калуша начальник управління Іван Дембич.

За його словами, на місці був також керівник ТОВ «Оріана-Еко» Василь Петрів. Йшлося про те, що потенційно небезпечний об’єкт ніхто не обслуговує. Фінансова ситуація на ТОВ «Оріана-Еко» не дозволяє проводити роботи на шламонакопичувачі, який йому належить.

У коментарі «Вікнам» Іван Дембич повідомив, що про утворення прогалини в дамбі, через яку поки що в невеликих обсягах, але витікають розсоли, цього понеділка, 30 серпня, повідомив житель громади, який телефонував в управління з питань надзвичайних ситуацій. Є реальна загроза того, що промоїна буде збільшуватися. За словами Івана Дембича, її потрібно ліквідувати — засипати ґрунтом.

Зараз готують листа до ТОВ «Оріана-Еко» щодо виконання таких робіт. Керівництво підприємства має узгодити питання фінансування з власниками.  Якщо відповідь буде негативною, то розглядають варіант фінансування робіт з ліквідації промоїни з міського бюджету — за рахунок коштів фонду охорони навколишнього природного середовища. Про яку суму може йтися, буде відомо після виготовлення проєктно-кошторисної документації.

Довідка. Шламонакопичувач – це водойма між хвостосховищами №1 і №2 ДП «Калійний завод» ВАТ «Оріана», сюди скидали розсоли.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: