fbpx

У Долині вчителі страйкують через заборгованість із зарплати

Суспільство 13:33, 02.09, 2021
НА ФОТО: Вчителі Долинського ліцею №5

У Долинській об’єднаній територіальній громаді на Івано-Франківщині вчителі оголосили страйк через невиплату заробітної плати. Про це в коментарі Радіо Свобода повідомив голова профспілок Долинської ОТГ Іван Мельник.

«Сьогодні, згідно з рішенням трудових колективів, які оголосили страйк, таких колективів налічується 22… Йде мова про Долинську територіальну громаду Калуського району Івано-Франківської області. В мене є інформація про те, що 16 серпня заборгованість складала 22 мільйони, пізніше частина була погашена і заборгованість складала 17 мільйонів», – розповів Мельник.

Він додав, що з 1 вересня кошти вже почали надходити, і висловив сподівання, що найближчими днями заборгованість буде ліквідована.

У Долині вчителі страйкують через заборгованість із зарплати 1
Долинська початкова школа

Заступниця міського голови Долини Алла Шевченко зазначила, що через приєднання до ОТГ додаткових закладів освіти субвенцій і коштів місцевого бюджету не вистачає для виплати заборгованості.

«Станом на 2 вересня заборгованість складає понад 16 мільйонів. Участь у страйку наразі підтвердили 20 закладів із 26», – повідомила Шевченко.

Вчителька Долинського ліцею №4 Наталія Жгута в коментарі Радіо Свобода пояснила, що частину коштів працівникам освіти не виплачують з червня.

«Ми розуміємо, що страйк – це крайня форма відстоювання своїх прав. Ми спробували всі можливі законні спроби, щоб домогтися вчасної виплати заробітної плати… Зараз заборгованість у нашому ліцеї близько 60% виплати відпускних», – заявила Жгута.

У Долині вчителі страйкують через заборгованість із зарплати 2
Тростянецька загальноосвітня школа I-III ступенів 

Її колега з Долинського ліцею №7 Ярослава Ільницька не змогла спрогнозувати, скільки триватиме страйк, і не виключила, що в разі непогашення заборгованості освітяни виходитимуть на мітинг.

«Важко сказати, скільки триватиме страйк. Це залежить від тих, хто повинен погасити заборгованість… Ми плануємо виходити за межі навчального закладу, але ми можемо законно зробити це тільки в понеділок, адже потрібно за три дні попередити про це», – сказала Ярослава Ільницька.

У Міністерстві освіти України наразі відмовилися давати коментарі з цього приводу, заявивши, що школи підпорядковуються місцевій владі, а не напряму міністерству.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: