fbpx

У Франківській ЦМКЛ протезували аорту - вперше на Прикарпатті

Здоров'я 11:10, 17.10, 2023

Складні операції на серці провели в Івано-Франківській ЦМКЛ, одна з них – вперше на Прикарпатті.

Успішні кардіохірургічні оперативні втручання лікарі ЦМКЛ здійснили спільно з професором Національного університету охорони здоров’я України ім. Шупика Олександром Романюком.

Вперше в Івано-Франківській області було виконано протезування низхідного відділу аорти для 43-річного пацієнта з вродженою вадою. «Зазвичай з такими тяжкими вадами людина рідко доживає до цього віку, оскільки у неї страждає кровопостачання внутрішніх органів нижньої частини тіла», – розповідає кардіохірург ЦМКЛ Тарас Гудзенко.

Операцію проводили в умовах штучного кровообігу на відкритому серці – верхню частину тіла живило серце, а нижню – штучний кровообіг. Такі операції зі штучним кровообігом в ЦМКЛ виконують не вперше. Лікарі-перфузіологи ЦМКЛ зуміли збалансувати ці швидкості та об’єми. Внаслідок цього мозок у пацієнта не постраждав та не розвинулась ниркова недостатність.

Зараз пацієнт добре себе почуває, вже ходить і має збережену функцію нирок. Незабаром йому проведуть другий етап операції – Росса.

В ЦМКЛ за участі професора Романюка вже вдев’яте провели операцію Росса. Замість клапана легеневої артерії пацієнту імплантують клапан з біологічного матеріалу.

«Ця операція призначена для осіб молодого віку. Після неї пацієнти повертаються до нормального способу життя без обмежень і приймання ліків. Операція Росса є альтернативою протезування, її ефективність доведена не тільки для дітей, але й для дорослих. Цього разу ми оперували найстаршого пацієнта, йому 50 років, все пройшло успішно», – говорить Тарас Гудзенко.

Ще одне успішне оперативне втручання здійснили для військового з Національної гвардії, у якого виявили величезну аневризму висхідного відділу аорти.

«Аорта у пацієнта була 9 см і могла розірватись в будь-який момент, спричинивши смерть. Йому провели операцію Росса в поєднанні з заміною висхідного відділу аорти на судинний протез. Зараз він добре себе почуває та проходить реабілітацію», – розповідає Тарас Гудзенко.

У Франківській ЦМКЛ протезували аорту - вперше на Прикарпатті 1

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: