Штучний інтелект використовують спеціалісти Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні для постановки деяких діагнозів. ШІ є інструментом для лікарів.
Як це працює, розповіли на сторінці ЦМКЛ у фейсбуці.
ЦМКЛ успішно використовує ШІ, каже завідувач рентгенологічного відділення Ігор Соколовський.
«За допомогою ШІ в радіології здійснюємо всі ті ж самі обстеження. Його можна використовувати для аналізу зображень, отриманих за допомогою різних методів, зокрема рентгенографії, КТ, УЗД, МРТ», – говорить Ігор Соколовський.
Завідувач рентгенологічного відділення називає найпоширеніші приклади, коли для обстеження застосовують штучний інтелект:
- вимірювання щільності молочної залози
- ідентифікація анатомічних структур у мозку
- кількісна оцінка серцевого кровотоку
- оцінка локальної щільності легеневої тканини
«Штучний інтелект робить обстеження швидше. Найчастіше ШІ потрібен для комплексного обстеження. Нейромережі та автоматизовані системи у сфері радіології можуть допомагати лікарям із аналізом і точністю, які людське око не здатне розрізнити. Наприклад, визначити мікрокальцинати в молочній залозі», – пояснює Соколовський.
Однак наразі нейромережі далекі від того, щоб замінити радіологів повністю, системи ШІ використовуються тільки як інструмент підтримки фахівця.
«Необхідність застосування ШІ визначає сам лікар. Штучний інтелект без інтелекту людського не здатен сам працювати, оскільки він не має інтуїції, а отже, завжди потребує курації з боку людини», – пояснює Ігор Соколовський.
На цей час ШІ не має тенденції для розвитку інтуіції, особистості або розвитку мережі штучної особистості, а також будь-якого самонавчання або саморозвитку.
Лікарі-рентгенологи ЦМКЛ гарантують якість та точність обстежень, додають у ЦМКЛ. Для запису телефонувати у контакт-центр: +380951031030, +380670999111.