fbpx

У франківському ліцеї №17 закрили десяті класи – батьки шукають, де вчити дітей

Суспільство 17:33, 28.08, 2020

За 10 днів до початку нового навчального року батьків десятикласників з ліцею №17 в Івано-Франківську повідомили про те, що школи не буде.

В ліцеї №17 закрили десяті класи, а батькам учнів порадили вчити дітей, наприклад, у закладах профтехосвіти. Про ситуацію КУРСу розповів Дмитро Бідочко, батько школярки.

За словами пана Дмитра, про те, що десятих класів у 2020-2021 навчальному році в ліцеї узагалі не буде, батьків повідомила 20 серпня директорка навчального закладу Дарія Новікова. Директорка сказала батькам, що таке рішення начебто прийняли в управлінні освіти міста.

Класні керівники запевнили батьків, що вони й самі не знали про скасування паралелі 10-х до серпня, так само, як і батьки.

Школярам порадили шукати місця по інших ліцеях або у франківських коледжах.

Дев’ятих класів у ліцеї №17 випускалося два. Дмитро Бідочко каже, що в десятий клас на початок червня написали заяви 15 учнів.

Директорка аргументувала, що в класі має бути від 27 учнів. Інакше його не відкривають.

Батьки звернулися в управління освіти. Там їм пояснили, що такі рішення приймає директор школи. І що ще взимку директорка ліцею №17 довела міському управлінню освіти, що в 10-х класах з 1 вересня буде нуль (!) учнів.

Відповідно, на засіданні міськвиконкому 11 червня затвердили рішення, в якому сказано, що 10-го класу в ліцеї №17 наступного навчального року не буде. “Чому ще тоді батьків не поставили до відома?” – допитується Дмитро Бідочко.

Із таким запитанням батьки після посянень в управлінні освіти знову прийшли до директорки ліцею. Та відбивалася, що в червні повідомила про зміни класним керівникам. Класні керівники знову заперечували. Заручниками цих “розборів” стали батьки і діти.

Батьки звернулися до начальника управління освіти Ігоря Максимчука. “Я не буду порушувати закон”, – відреагував чиновник на прохання залишити один десятий клас у 17-му ліцеї. Але пообіцяв розібратися в ситуації.

Поки чиновник розбирався, Дмитро Бідочко побував на прийомі у гуманітарного заступника міського голови Франківська Олександра Левицького. Той відгородився так само: “Я не буду порушувати закон”.

Ні один, ні інший не запропонували батькам вирішення проблеми. Крайніми залишилися діти.

У ліцеї №13, куди батьки зверталися, щоби перевести дітей, директор повідомив їм про переповнені класи і розвів руками.

Десятикласниця Галина Вінтонюк скористалася можливістю поставити меру Франківська запитання під час онлайн-ефіру на РАІ й запитала Марцінківа, що ж робити учням. Марцінків відповідав на запитання якраз із Ігором Максимчуком. Максимчук знову пообіцяв розібратися, але зазначив, що, очевидно, щось не було вирішено з адміністрацією ліцею. А ще повідомив, що з 1 вересня буде оглошений конкурс на посаду директора ліцею № 17.

На сьогодні директорка, а вона педагог пенсійного віку, написала заяву на звільнення, додав Дмитро Бідочко.

“Ми так думаємо, що той, хто винен, має виправити ситуацію, – каже батько десятикласниці. – Донька дуже переживає. Замкнулася в собі. Якби нам сказали раніше, то ми би вже до цього часу знайшли іншу школу…”.

Батьки десятикласників ліцею №17 також надіслали скаргу в Міносвіти. Звідти її переправили в Івано-Франківську ОДА. А з обласної адміністрації “розписали” меру Марцінківу. Міський голова відправив документ начальнику управління освіти міста Максимчуку.

КУРС звернувся по коментар в міський департамент освіти. Заступниця директора департаменту Наталія Микула пояснила, що ще 24 лютого директорка ліцею №17 Дарія Новікова повідомила про закриття десятих класів. Тоді вона запевнила, що інформацію довели до учнівського і вчительського колективів.

Таке рішення прийняли відповідно до постанови уряду від 19 лютого, вона визначала фінансування закладів освіти по-новому. Відтак в обласних центрах зарплати вчителям платять з коштів державної освітньої субвенції, коли в класі є 27 учнів або більше. В інакшому випадку, – якщо учнів виявиться недостатня кількість, – не буде фінансування. От чого стосувалися вислови “не буду порушувати закон” франківських посадовців.

Наталія Микула запевнила, що на цей час рішення на користь учнів знайдене і відповідь батькам підготовлена. Їм пропонують продовжити навчання у франківських ліцеях №13 або №12.

“Ми розуміємо, що це здружені діти, вони хочуть піти в один клас. Тому пішли назустріч учням і їхнім батькам – десятикласників з ліцею №17 візьмуть усіх в один клас, без поділу. Найближче територіално ліцей №13. Хоч, за законодавством, територіальні преференції поширюються тільки на учнів початкових класів і базової школи. Страшокласники мають право вибирати профіль навчання, тому вчаться в ліцеях за вибром без територіальної прив’язки – на території всього Франківська. Для десятикласників з 17 ліцею запропоновані чотири навчальні профілі”, – розтлумачила Наталія Микула.

За її словами, новий клас буде сформований із нормальною наповненістю та вчитиметьсся відповідно до постанови уряду від 22 серпня ц.р.

 Нагадаємо, в постанові від 22 липня 2020 р. №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» прописані чіткі норми щодо організації роботи закладів освіти.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: