В Івано-Франківську деталізується напрацьована концепція Музею зброї, який буде облаштовано в одному з приміщень корпусу Ж на території Палацу Потоцьких. На останньому засіданні експертної групи внесли завершальні правки у проєкт реставрації корпусу, почали формувати експозицію музею.
КУРС писав, що музей буде інтерактивний, цифровий, наповнений спеціально розробленим програмним забезпеченням, засобами відтворення і сенсорними пристроями.
Перетворення корпусу палацового комплексу під музей передбачає участь громади міста. З цією метою відбуваються зустрічі зі стейкхолдерами – містянами, яким не байдужа інтерпретація об’єктів культурної спадщини, історичних пам’яток міста та фахівцями в окремих, вузько спеціалізованих напрямках. Нещодавно відбулася чергова зустріч із зацікавленими сторонами проєкту на Промприлад.Реновація. Науковці, історики, культурологи, реставратори, архітектори, представники влади та громадськості активно дискутували про деталі майбутнього музею.
Такі зустрічі передують публічній презентації концепції, зазначають організатори.
Зараз завершується розробка проєкту реставрації з пристосуванням корпусу Ж комплексу Палацу Потоцьких для музею. Наступний крок – отримання відповідних дозволів для початку реставраційних робіт. Також розпочато роботу з формування сценарію експозиції та деталізація її наповнення.
Нагадаємо, Музей зброї в м. Івано-Франківськ створюється в рамках проєкту «Назад до наших спільних коренів» (ROOTS, 2SOFT/2.1/133), що впроваджується в рамках Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020 за співфінансування Європейського Союзу. Відповідальними партнерами за реалізацію заходів проєкту в м. Івано-Франківськ є Департамент економічного розвитку, екології та енергозбереження, а також Центр муніципального та регіонального розвитку – Ресурсний центр.
КУРС писав, що Франківськ виграв грант на реставрацію Палацу Потоцьких – в рамках цього проєкту буде проведено реставраційні роботи частини приміщень корпусу А для розміщення Конгрес-центру як відкритого багатофункціонального простору та інтерактивного Музею «ідеальних» ренесансно-барокових міст.