fbpx

У франківському Палаці Потоцьких завершують проєкт реставрації корпусу для Музею зброї

Суспільство 19:16, 18.02, 2021

В Івано-Франківську деталізується напрацьована концепція Музею зброї, який буде облаштовано в одному з приміщень корпусу Ж на території Палацу Потоцьких. На останньому засіданні експертної групи внесли завершальні правки у проєкт реставрації корпусу, почали формувати експозицію музею.

КУРС писав, що музей буде інтерактивний, цифровий, наповнений спеціально розробленим програмним забезпеченням, засобами відтворення і сенсорними пристроями.

У франківському Палаці Потоцьких завершують проєкт реставрації корпусу для Музею зброї 1

Перетворення корпусу палацового комплексу під музей передбачає участь громади міста. З цією метою відбуваються зустрічі зі стейкхолдерами – містянами, яким не байдужа інтерпретація об’єктів культурної спадщини, історичних пам’яток міста та фахівцями в окремих, вузько спеціалізованих напрямках. Нещодавно відбулася чергова зустріч із зацікавленими сторонами проєкту на Промприлад.Реновація. Науковці, історики, культурологи, реставратори, архітектори, представники влади та громадськості активно дискутували про деталі майбутнього музею.

У франківському Палаці Потоцьких завершують проєкт реставрації корпусу для Музею зброї 2

Такі зустрічі передують публічній презентації концепції, зазначають організатори.

Зараз завершується розробка проєкту реставрації з пристосуванням корпусу Ж комплексу Палацу Потоцьких для музею. Наступний крок – отримання відповідних дозволів для початку реставраційних робіт. Також розпочато роботу з формування сценарію експозиції та деталізація її наповнення.

У франківському Палаці Потоцьких завершують проєкт реставрації корпусу для Музею зброї 3
Володимир Гайдар, директор КП “Простір Інноваційних Креацій “Палац”

Нагадаємо, Музей зброї в м. Івано-Франківськ створюється в рамках проєкту «Назад до наших спільних коренів» (ROOTS, 2SOFT/2.1/133), що впроваджується в рамках Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020 за співфінансування Європейського Союзу. Відповідальними партнерами за реалізацію заходів проєкту в м. Івано-Франківськ є Департамент економічного розвитку, екології та енергозбереження, а також Центр муніципального та регіонального розвитку – Ресурсний центр.

КУРС писав, що Франківськ виграв грант на реставрацію Палацу Потоцьких – в рамках цього проєкту буде проведено реставраційні роботи частини приміщень корпусу А для розміщення Конгрес-центру як відкритого багатофункціонального простору та інтерактивного Музею «ідеальних» ренесансно-барокових міст.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: