fbpx

У Франківську біля пам'ятки на Короля Данила, 1 реставрують декоровану огорожу

Суспільство 19:55, 16.05, 2021

За адресою вул. Короля Данила, 1 у Франківську розпочали реставраційний ремонт мурованої, багато декорованої огорожі-палісадника.

У Франківську біля пам'ятки на Короля Данила, 1 реставрують декоровану огорожу 1

Роботи йдуть поетапно, і першочерговою є необхідність виправити цоколь огорожі. Для цього спочатку буде проведено демонтаж елементів огорожі. Після виправлення цоколю – наново монтаж огорожі з відновленням втрачених елементів, інформують у Департаменті містобудування та архітектури Франківська.

У Франківську біля пам'ятки на Короля Данила, 1 реставрують декоровану огорожу 2

Проєктно-кошторисна документація була виготовлена КВП АПБ-ІФ на замовлення Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності. На ці роботи було оголошено тендер, в якому перемогу отримало ТОВ “ЕКСКЛЮЗИВБУД ІФ”. Ремонт проводиться за кошти міського бюджету і обійдеться в майже 150 тисяч гривень.

Про хід робіт розповів головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини Департаменту містобудування та архітектури Володимир Ідак.

У Франківську біля пам'ятки на Короля Данила, 1 реставрують декоровану огорожу 3

«Першим етапом став демонтаж знищених елементів огорожі. По окремих залишках автентичних елементів вдалось зробити цілісні форми і таким чином відновити втрачене. Зараз майстри монтують на місце балясини та інші відновлені елементи огорожі. Також плануємо очистити цоколь», – каже Володимир Ідак.

У Франківську біля пам'ятки на Короля Данила, 1 реставрують декоровану огорожу 4

Крім того, власник сусіднього приміщення компанія «Moris Group» зголосились продовжити роботи на своїй частині – власним коштом.

У Франківську біля пам'ятки на Короля Данила, 1 реставрують декоровану огорожу 5

Є ще ділянка огорожі, де мурована частина була замінена кованими елементами.

У Франківську біля пам'ятки на Короля Данила, 1 реставрують декоровану огорожу 6

За словами Володимира Ідака, наразі ведуться перемовини з власником приміщення про його долучення до робіт і відновлення огорожі по всій її первинній довжині. Як вона виглядала раніше – можна побачити на давній світлині нижче.

У Франківську біля пам'ятки на Короля Данила, 1 реставрують декоровану огорожу 7

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: