З фасаду будинку Івано-Франківської обласної організації Національної спілки художників України, що на розі вулиць Івана Франка та Незалежності в Івано-Франківську, демонтували меморіальну дошку радянському майстру різьблення на дереві, комуністичному діячу Миколі Кіщуку, пише КУРС з посиланням на директора Обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослава Коретчука.
“Декомунізація в дії. Сьогодні демонтували дошку комуністу, голові райкому у Верховинському та Косівському районах, депутату ВР УРСР Миколі Кіщуку з фасаду будинку Івано-Франківської обласної організації Національної спілки художників України”, – написав Коретчук у фейсбуці.
Раніше Коретчук повідомляв, що Кіщук брав участь в акціях проти ОУН та УПА, здійснював депортацію сімей повстанців, зміцнював радянську владу. Відомо також, що Кіщук був автором проєкту гуцульських меблів для кабінету Сталіна у кремлі.
Микола Кіщук народився 11 січня 1910 року в селі Річка Косівського району. Був майстром різьблення та інкрустації по дереву. Мистецтву навчався у родини Шкрібляків. Освіту здобув в Інституті живопису, скульптури та архітектури у Ленінграді (1949-1952).
- З 1945 року був членом Спілки художників України.
- У 1949-1950 роках — голова виконавчого комітету Косівської районної ради депутатів трудящих Станіславської області.
- У 1950-1953 роках — слухач Вищої партійної школи при ЦК КП(б)У в місті Києві.
- У 1953-1958 роках — заступник голови виконавчого комітету Станіславської обласної ради депутатів трудящих.
- З 1958 року — голова виконавчого комітету Косівської районної ради депутатів трудящих Станіславської області, голова виконавчого комітету Верховинської районної ради депутатів трудящих Івано-Франківської області.
- Одночасно в 1961—1963 роках — голова Косівської організації Спілки художників України. У 1963—1974 роках — голова Івано-Франківської організації Спілки художників України.
Помер на 84-му році життя 26 жовтня 1993 року у Києві.
Нагадаємо, у Незвиську на Прикарпатті “декомунізували” радянську гармату.