У Франківську упродовж останніх кількох місяців масово фіксують захворювання на вітряну віспу серед дорослих, пише КУРС з посиланням на 402 канал.
Зазвичай ця інфекція вражає дітей, а от дорослі, навіть за умови контакту із ними, впродовж останніх 20 років хворіли вкрай рідко. Та сьогодні до лікарів часто звертаються одразу по декілька дорослих пацієнтів.
“Надзвичайно активний і агресивний став сам вірус, – каже директорка КНП “Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги” Ольга Савчук. – Тому дорослі так вражаються. Або настільки знизився колективний імунітет – чи на підставі ковіду, чи на підставі ГРВІ”.
За словами лікарки, вітряна віспа, або вітрянка, як називають хворобу в народі, є небезпечною і в дитячому, і в дорослому віці. Найважчий перебіг – у дітей до року і в дорослих.
Температура 40 і вище, сильна ломота в тілі, загальна слабкість, плутана свідомість та величезна кількість висипань – колишня дитяча інфекція у дорослих проходить вкрай складно. А ще може мати грізне ускладнення – менінгоенцефаліт.
Паралельно з вітрянкою може розвинутися стоматит, додає Ольга Савчук. Він також у дорослих тяжкий – дуже болючий, аж до цілковитої неможливості ковтати їжу.
Ті з дорослих, хто мав вакцинацію в дитинстві, при контакті з теперішнім вірусом мають ризик захворіти на оперізуючий герпес. “До нас часто звертаються люди з невритами. Потім у них впродовж 5 днів по ходу нерва з’являються висипання, такі самі, як під час вітряної віспи”, – описує моменти, до яких слід бути уважними, лікарка. Вона застерігає: у таких випадках – на початку, ще при болю – ділянку по ходу нерву категорично не можна змазувати всілякими розігріваючими чи нестероїдними мазями.
Ольга Савчук рекомендує якнайшвидше звертатися до сімейних лікарів чи неврологів. Вітряна віспа потребує комплексного лікування.
КУРС писав, що на Прикарпатті зростає кількість хворих на кашлюк.