Ініціатива “Франківськ Який Треба Берегти” готує до друку книжку “Франківська абетка” – про історію й архітектуру міста, в тому числі і втрачену.
“Круто, коли діти починають вивчати місто не вже у дорослому віці, а саме змалку. І як це правильно і мудро, коли дитина оточена речима, які допомагають отримувати знання про своє місто, його історію та архітектуру, коли вони люблять і поважають його з юного віку, усвідомлюючи, що це їхній дім і вони в ньому повноправні господарі”, – такої концепції притримується засновниця ініціативи “Франківськ Який Треба Берегти” Марія Козакевич.
Щоби грамотно і цікаво почати цей процес пізнання із дітьми, ініціатива “Франківськ Який Треба Берегти” взялася створювати “Франківську абетку”.
“Доступна та красива книжка про те, що асоціюється в нас з нашим містом: місця, люди, події, явища і процеси, чим воно вирізняється з поміж інших, чим особливе, за що ми його любимо, чим пишаємось”, – розповідає Марія Козакевич.
Ініціатива 4 роки тому вже робила таку виставку в рамках акції “Музей Міста МІФ”: тоді франківські художники та ілюстратори відгукнулись на прохання музею і створили ілюстрації на кожну літеру. Виставку можна було побачити перед входом в музей, поки він існував в Палаці Потоцьких.
Курс писав, що у МІФ кличуть на останню екскурсію
“Малюнки були в різних стилях і на різні теми, деколи і про те, що нас, дорослих, у місті засмучує і тривожить. Це ж видання плануємо створити саме для дитячої аудиторії (дошкільнят та дітей молодшого шкільного віку) та в одному стилі. Кожну літеру вже продумали і підібрали асоціації, залишилось візуалізувати всі 33 букви”, – поділилася Марія Козакевич.
Саме для створення цих ілюстрацій та підготовки книжки до друку ініціатива звернулась в «Урбан Спейс 100». І отримала грант. Результатом має стати готова до видання книжка – «Франківська абетка».
КУРС писав: Місто, якого немає: франківцям нагадали виставкою, що вони втратили. ФОТО
Читайте також: “Сюрреалістичні портали Франківська”: фотограф показав, як безжально і безглуздо у місті ставляться до старої архітектури. ФОТО
“Корисною та пізнавальною книга буде і для дорослих містян, які читатимуть з дітьми, а також для людей, які приїхали в Івано-Франківськ під час повномасштабного вторгнення росії в Україну і таким чином зможуть ще краще познайомитись з містом. Така книжка, створена з любов’ю і шаною до Франківська, є стратегічно важливою для виховання відповідального молодого покоління містян, яке творитиме майбутнє міста”, – обґрунтовує проєкт Марія Козакевич.
Читайте: Urban Space 100 визначив переможців зимового ґрантового сезону у Франківську