29-річний захисник Олексій став одним з 32 пацієнтів міжнародної місії реконструктивних хірургів “Face the Future Ukraine”, що відбулася в Івано-Франківську.
Про це пише КУРС з посиланням на Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.
“Донька не впізнала мене після поранення. Я мрію, щоб лікарі повернули мені моє обличчя”, — ділиться Олексій перед операцією.
Чоловік отримав тяжке поранення на Донецькому напрямку. Під час штурму ворожих позицій потрапив під мінометний обстріл — за декілька метрів від нього розірвалася міна. Побратим хлопця загинув, а Олексію сильно уразило обличчя та руку. Перші 5 днів він пробув у комі, далі — декілька місяців не міг говорити та їсти. Ніс, підборіддя та губа були повністю розірвані, уламки знищили частину кісток, але лікарі змогли “зібрати” обличчя військового.
За операцію з відновлення втраченої частини носа взялася команда канадійських, американських та українських хірургів в рамках місії “Face the Future Ukraine”.
“Ми провели Олексію чотиригодинну операцію, під час якої взяли хрящ з ребра та використали його для реконструкції спинки носа. Також ми провели пересадку шкіри з лоба на ніс та прибрали шрам, який перетинав обличчя чоловіка. Остаточний результат буде через пів року”, — розповідає Ентоні Брісет, директор місії Face the Future Ukraine.
Під час місії команда лікарів прооперувала 32 українських військових та цивільних, які отримали травми війни. Більшість пацієнтів мали комбіновані поранення обличчя та шиї, загалом спеціалісти провели 88 хірургічних втручань.
“Підготовка до цієї місії почалася задовго до приїзду наших закордонних колег в Україну. Впродовж останніх 5 місяців ми оглянули понад сотню пацієнтів, щоб спланувати операції, підібрати спеціалістів, розробити частині пацієнтів індивідуальні імпланти. Це велика командна робота. Дуже цінним є те, що багато з операцій вперше виконуються в обласній лікарні Івано-Франківська. Під час цих місій ми не тільки повертаємо здоровʼя нашим військовим, а ще й переймаємо досвід в іноземних колег та починаємо самостійно робити нові хірургічні втручання”, — розповідає керівниця місії з українського боку отоларинголог Наталія Комашко.
Виконати складні реконструктивні операції в Україну приїхали 15 спеціалістів з Канади та США. Це реконструктивні та пластичні хірурги, окулопласт, анестезіолог та медичні сестри. Під час місії вони поділилися своїми знаннями у рамках міжнародного симпозіуму для хірургів “Реконструктивна хірургія військових травм голови та шиї” та симпозіуму для медичних сестер “Особливості ведення пацієнтів з військовими травмами та посттравматичними розладами”.
“Щороку ми проводимо місії у різних точках світу, але саме в Україні зустрічаємося з найтяжчими випадками. Жоден хірург не стикався з подібними пораненнями, якщо він не був у зоні воєнних дій. Ми збираємося повертатися в Україну знову, щоб допомогти відновити обличчя якомога більшій кількості військових. Всі вони, безумовно, герої, які стоять за свободу свого народу”, — розповідає засновник Face the Future Foundation Пітер Адамсон.
КУРС писав, що у Франківську стартувала четверта місія реконструктивних хірургів США та Канади “Face the future”. Місія проходить на базі Обласної клінічної лікарні, де лікують і реабілітують поранених військових. Минулого разу пацієнту пересадили кістку з ребра: в ОКЛ провели унікальні операції з реанімації облич пораненим.