У травні під час виконання одного з завдань на Запорізькому напрямку 27-річний Андрій Смоленський потрапив під артобстріл, втратив обидві руки, очі та частково слух. Позбавити болю та покращити естетику лиця взялися реконструктивні хірурги з Канади та Америки у рамках місії Face The Future Ukraine Medical Mission (Жовтень 2023), що вже вдруге відбулась в Івано-Франківську.
Про це повідомили на сторінці департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.
Чоловік пережив вже майже два десятки операцій, українським лікарям вдалося зберегти його життя, навчити знову самостійно ходити. Після проведених втручань на обличчі хлопця утворився великий рубець, який болісно стягував його шкіру.
Як йдеться в повідомленні, канадські і американські хірурги разом з українськими колегами провели 6-годинну операцію, під час якої висікли деформовану тканину, встановили титановий імплант під око замість розтрощеної кістки, пересадили жирову тканину та шкіру з шиї, підготували око для встановлення косметичних імплантатів.
Доктор Пітер Адамсон, засновник та президент Face the Future Foundation та професор медичного університету Торонто, розповідає, що це дуже важкий випадок, бо у пацієнта комбіновані багато травм одночасно, а більшість кісток і мʼязів обличчя відсутні після поранення.
Окрім Андрія, провідні світові фахівці прооперували ще 30 військових. Усі вони мають тяжкі мінно-вибухові поранення обличчя та шиї: пошкодження орбіти ока, тяжкі поранення носа та відсутність фрагментів щелеп.
“Це 53-тя місія, яку провела команда Face the Future в різних куточках світу. Саме в Україні ми бачимо найтяжчі комбіновані випадки за весь наш досвід роботи, тому плануємо продовжувати повертатися раз на пів року в Україну, аби допомагати вашим захисникам та навчати українських колег, щоб ці операції стали доступні й в Україні”,— розповідає доктор Пітер Адамсон.
Для того щоб провести унікальні операції, до України завітала команда з 15 світових фахівців: реконструктивні хірурги, окулопласти, пластичні хірурги, оториноларингологи, хірурги-онкологи, анестезіологи та медичні сестри. Разом з ними працювали та навчалися українські спеціалісти з Івано-Франківська, Києва та Запоріжжя.
“Це вже третя іноземна медична місія, яку приймає наша лікарня. Ми ретельно готувалися до цієї місії разом з іноземними хірургами — впродовж 5 місяців мали багатогодинні онлайн-консультації, де відбирали пацієнтів та розробляли плани операцій. Для багатьох пацієнтів біоінженери готували індивідуальні пластини, які друкували на 3D-принтері, щоб відновити цілісність кісток, фрагменти яких були знищені під час поранення”, — розповідає керівниця проєкту з українського боку, голова Української асоціації ендоскопічної хірургії голови та шиї Наталія Комашко.