В Івано-Франківську в Університеті Короля Данила відбулася зустріч студентів з випускником закладу, а сьогодні командиром полку Національної поліції “Сафарі” полковником Василем Віконським.
Віконський розповів про ситуацію на фронті, про бої, в яких брав участь його полк. Серед перших успіхів полку “Сафарі” у повномасштабній війні з росією – звільнення міста Ірпінь поблизу Києва.
“Займалися цим день за днем. З допомогою артилерії, бронетехніки, безпілотників. До того часу, поки російські війська не втекли з міста. Але ми продовжували їх переслідувати. З Києва рухалися в сторону Чернігова, потім в Суми, Харків, Запоріжжя. Звідти повернулися на відновлення в Київ і згодом перемістилися у Бахмут”, — говорить військовий.
- Читайте також: Руслан Павлов, полк “Сафарі”: “Найбільша наша перевага – мотивація. Ми розуміємо, що за нами вся країна”
Зі слів Віконського, у будь-якій спецоперації, яку проводив його підрозділ, завжди були вогневі контакти з ворогом на близькій дистанції. Саме такі спецпідрозділи в основному штурмують і звільняють населені пункти.
“Одні з найтяжчих боїв, які ми вели, це в Ірпені, Донецькій і Луганській областях, а також в селищі Ямпіль. Дуже була важка ситуація. Кругом Ямполя ліс, і до нього важко було підбиратися. Також тяжкий бій був у Бахмуті, де ми зустрілися зі спецпризначенцями рф і найманцями підрозділу “вагнер”. В цих місцях бої були найпекельнішими, тому що ворог не має страху і б’є до останнього”, — каже Василь Віконський.
Окрім служби, Віконський є майстром спорту і входить до національної збірної України зі спортивної стрільби.
“Навіть в період війни Міністерство молоді та спорту України відправило нас в Угорщину на чемпіонат світу. Не можу сказати, що показали там дуже високий результат, бо тренувальний процес через війну, яка триває у нас в країні, не має того обсягу, який необхідно для змагань такого рівня”, — розповідає Василь Віконський.