fbpx

У Франківську курсуватиме автобус з історіями людей, які пережили сучасне рабство

Суспільство 12:23, 22.05, 2024

23 травня в Івано-Франківську відбудеться перший запуск інформаційного автобуса АТ 1117 АА за одним з регулярних маршрутів № 25, що розкаже реальні історії експлуатації та торгівлі людьми, а також інформуватиме, як вберегти себе та куди звернутися по допомогу.

Про це повідомили КУРСу у пресслужбі БФ “Карітас”.

Волонтери ГО БО «БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ», яка є партнером всеукраїнської інформаційної кампанії в Івано-Франківську, проведуть інформаційну акцію під час запуску автобуса та працюватимуть за маршрутом, інформуючи пасажирів.

Основна мета кампанії — підвищити обізнаність українців про сучасне рабство та як йому протидіяти.

Інформаційна кампанія впроваджуватиметься в місцевому громадському транспорті 10 міст України, а також у потязі Інтерсіті. Заплановане зовнішнє брендування тролейбусів, трамваїв, автобусів та потягу Інтерсіті у вигляді історій про найбільш поширені форми експлуатації: трудову експлуатацію, використання у збройному конфлікті, сексуальну експлуатацію, примусове жебрацтво, секс на виживання. Всередині транспорту також будуть розміщені інформаційні матеріали про ознаки торгівлі людьми та контакти Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527 та Урядової гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та насильства 15-47, а також посилання на сайт www.stoptrafficking.org.

Довідково:

Тільки за 2023 рік Міжнародна організація з міграції (МОМ) в Україні виявила та надала допомогу 374 постраждалим від торгівлі людьми, з яких 23% — внутрішньо переміщені особи. Ще 663 людини постраждали від трудової експлуатації без ознак торгівлі людьми. Щорічно кількість людей, що потрапляють у ситуації експлуатації та торгівлі людьми, зростає, а в умовах війни та міграції як всередині країни, так і за її межі ризики тільки збільшуються.

За оцінками МОМ, загальна кількість українців, постраждалих від торгівлі людьми з 1991 року, становить понад 300 000 осіб. І з 2000 року у співпраці з мережею партнерських неурядових організацій МОМ надала реінтеграційну допомогу понад 20 000 постраждалим від торгівлі людьми. Ця підтримка, серед іншого, включає правові консультації та представництво інтересів у суді, медичну допомогу, психологічні консультації, гуманітарну допомогу відповідно до потреб, надання притулку/допомога із облаштуванням житла, навчання для підвищення кваліфікації та грантові програми для постраждалих, які прагнуть започаткувати власний бізнес.

КУРС писав, що франківський Карітас надав грошову допомогу дітям з порушенням опорно-рухового апарату.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: