17 січня Івано-Франківська міська рада внесла зміни до рішення про встановлення вартості харчування учнів у закладах загальної середньої освіти на 2025 рік. Депутати звільнили від плати за сніданки та обіди дітей учасників бойових дій, а школярі інших пільгових категорій та всі учні початкових класів мають право на безкоштовне гаряче харчування один раз на день, пише КУРС з сесії міськради. Рішення підтримали 31 з 32 присутніх депутатів.
Скільки коштує харчування для дітей військових
Ще 11 січня міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків повідомив, що у франківських школах харчування дітей УБД, загиблих, померлих і зниклих безвісти захисників буде безоплатним. “Діти військових з 1-го по 11-й клас харчуються два рази безкоштовно – за них платить місто”, – зазначив Марцінків.
Однак відповідні зміни до рішення про встановлення вартості харчування міська рада затвердила лише сьогодні, 17 січня. Міська рада встановила для цих категорій вартість дворазового харчування (сніданки та обіди) за рахунок бюджетних коштів:
- 1-4 класи: 90 грн/день;
- 5-8 класи: 105 грн/день;
- 9-11 класи: 110 грн/день.
Скільки коштує харчування для учнів 1-4 класів
Для всіх учнів 1-4 класів міська рада продовжила безоплатне одноразове харчування. У рішенні міськради не уточнено, чи йдеться про сніданок, чи про обід, чи учні можуть вибирати. Однак у більшості франківських шкіл “під одноразовим харчуванням” мається на увазі сніданок.
Оплата послуг кейтерингу або аутсорсингу буде здійснюватися на 70% за рахунок державної субвенції та на 30% – за рахунок коштів бюджету Івано-Франківської громади. У разі закупівлі продуктів харчування закладом освіти самостійно оплата вартості за придбані продукти харчування здійснюється повністю за рахунок коштів державної субвенції.
Скільки коштує харчування для учнів інших пільгових категорій
Перед голосуванням голова “Д.О.М.48.24” Наталія Вишневецька звернулася до депутатів з проханням зробити безкоштовним дворазове харчування для всіх пільгових категорій.
“Прошу не розділяти народ України на інших і на місцевих, на тих, хто приїхали, і на тих, хто тут живуть”, – закликала Вишневецька.
Міський голова зазначив, що законодавство при встановленні вартості харчування дотримане. За його словами, харчування пільгових категорій обходиться місту у понад 100 млн грн.
“Це ціна безкоштовного харчування. У нас є заборгованість по харчуванню з вересня, ми боргуємо підрядникам”, – сказав Марцінків.
Так, міська рада прийняла рішення забезпечити учнів 1-11 класів інших пільгових категорій одноразовим гарячим харчуванням. Це:
- діти-сироти;
- діти, позбавлені батьківського піклування;
- діти із особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних і інклюзивних класах (групах);
- діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
- діти, евакуйовані із зони відчуження, діти, які є особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, і тих, що проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
- діти із числа внутрішньо переміщених осіб;
- діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
- діти, які перебувають у сім`ї патронатного вихователя;
- діти із інвалідністю;
- діти із багатодітних сімей;
- діти, які проживають на території Івано-Франківської міської територіальної громади, та виховуються в сім’ї, що перебуває в складних життєвих обставинах відповідно до заяви батьків на ім’я керівника закладу загальної середньої освіти.
Також міська рада дозволила керівникам закладів загальної середньої освіти за рішенням педагогічної ради звільняти від оплати за гаряче харчування (40,00 грн/день за дитину) батьків вихованців груп подовженого дня (10% учнів у групі – у повному обсязі; 15% – на половину від вартості). Йдеться про третій прийом їжі – підвечірок.
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків повідомив, що учні інших пільгових категорій також можуть звертатися щодо безкоштовного дворазового харчування.
“Якщо є діти з інших категорій, які дуже потребують цього дворазового харчування, вони можуть звернутися, але для цього треба мати підстави. Є різні ВПО та багатодітні, не всі вони малозабезпечені”, – сказав Марцінків.
Заступниця міського голови Вікторія Дротянко зазначила, що з початку січня педагогічні ради задовільнили приблизно 50 таких звернень.
Скільки коштує харчування для учнів без пільг
Вартість одноразового гарячого харчування для дітей, які не мають пільг, становитиме:
- 50 грн для учнів 1-4 класів;
- 65 грн для учнів 5-8 класів;
- 70 грн для учнів 9-11 класів.
Знову-таки у проєкті рішення не уточнено, йдеться про сніданок чи про обід. Дротянко зазначала, що керівництво школи визначає це самостійно.
Нагадаємо, у 2024 році міська рада затверджувала вартість харчування для школярів на день із врахуванням вартості сніданку та обіду. А більшість пільгових категорій звільнялася від оплати і за сніданок, і за обід.