fbpx

Нема ні катастрофи, ні забруднення: Тарас Слободян заспокоїв франківців, яких схвилювала мертва риба в міському озері

Суспільство 18:35, 16.04, 2020

З квітня до травня кожного року на міському озері помирає риба. Це сезонне явище. Так заступник директора з технічних питань КП “Центру розвитку міста та рекреації” Тарас Слободян прокоментував світлини з мертвою рибою біля берегів центрального міського озера в Івано-Франківську, які франківці розміщують і жваво обговорюють у мережі Фейсбук.

Нема ні катастрофи, ні забруднення: Тарас Слободян заспокоїв франківців, яких схвилювала мертва риба в міському озері 1

На світлинах – велика загибла риба, і це хвилює мешканців міста. Тарас Слободян заспокоює, що за квітень-травень на поверхню водойми може сплисти від 40 до 60 рибин. Каже, востаннє міське озеро зарибнювали в 2017-му році з метою його очищення. Для цього вибрали білого амура і товстолоба. Загалом в озеро запустили одну тонну риби, інформує “Суспільне Карпати”.

“Цей факт є таким сезонним явищем. Кожного року ми спостерігаємо загибель декількох, деколи буває і десятків особин великих – товстолоба, бо риба так само, як і будь-який живий організм, має вік і живе до якоїсь певної межі. Коли вони уже стають старими, то це природний відбір, і риба помирає”, – каже Тарас Слободян.

І додає, що минулого року відправляли на експертизу одну з особин, проте жодних хвороб в риби не виявили.

Цього року знайшли прибитого до берега мертвого товстолоба, тоді і викликали екологічну інспекцію.

Завідувач сектору тваринного світу та біоресурсів Державної екологічної інспекції Карпатського округу Руслан Чорненький телефоном розповів, що два тижні тому інспектори взяли проби води в озері в п’яти різних місцях: “Там не було ніякої ні катастрофи, ні будь-чого такого, ні негативного впливу, ні забруднення, нічого не було, щоб заважало рибі десь, не дай Боже, здохнути. Була одна риба – товстолоб вагою 12 кг, масової загибелі риби чи замору не було”.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: