fbpx

"Чоловіку досить вбрати костюм - і він начальник": у Франківську обговорили дискримінацію жінок в юридичній сфері

Суспільство 21:40, 08.11, 2024

В Івано-Франківську в Університеті Короля Данила (УКД) відбувся III Прикарпатський юридичний форум.

Одна з панелей Форуму була присвячена відкритим і прихованим проявам дискримінації жінок у юридичній сфері. Судді, адвокатки, науковиці поділилися історіями з власного професійного досвіду, які свідчать, що правнича галузь в Україні ще не позбулася гендерних упереджень, пише КУРС.

Як зазначила суддя Івано-Франківського апеляційного суду Валентина Луганська, у суспільстві досі існує багато стереотипів стосовно чоловічих і жіночих гендерних ролей.

“Це пов’язано з нашим минулим, з радянським вихованням, ставленням до жінки, що вона повинна займатись тільки дітьми, а кар’єра стосується тільки чоловіка. Основне питання гендеру – це рівність прав та свобод, незалежно від статі. Для нас як юристів рівність прав і свобод кожного – це основний принцип нашої роботи “, – наголосила Валентина Луганська.

З гендерною дискримінацією у професійній діяльності стикалася адвокатка Альона Помазановська. Вона розповіла про випадок на початку своєї кар’єри, коли на її перемогу в суді колеги-чоловіки відреагували знецінювальними саркастичними зауваженнями начебто справа у спідниці з розрізом і жіночих хитрощах.

“Тобто оцінювали не мої професійні здібності і позицію по справі, а зовнішній вигляд. Тому наступні 10 років я не дозволяла собі в суд на будь яку справу прийти в спідницях”, – пояснює адвокатка. Тепер, додає жінка, вона вдягає і спідниці, звісно, в межах дрес-коду, бо за 17 років кар’єри здобула авторитет у професії.

Подібним спостереженням поділилася і адвокатка Алла Неште.

“Чоловіку достатньо зранку вмитися, одягнути костюм і піти на роботу. Він вже є чоловік, він вже начальник. А жінці треба і гарно виглядати, і мати щось в голові, і цілий день працювати”, – сказала Неште.

Про важливість діалогу щодо гендерної рівності говорила суддя Господарського суду Івано-Франківської області Олена Малєєва. Вона зауважила, що лідерство жінок у судовій діяльності в Україні досі не на належному рівні.

“Звичайно, що жінки та чоловіки в Україні формально мають рівний доступ як до освіти, так і до професії. Однак якщо аналізувати статистичні дані, то лідерство жінок ще не належним чином реалізовується. Нам треба подолати стереотипи у суспільстві, зокрема у самих жінок щодо поєднання кар’єри та сім’ї”, – каже Олена Малєєва.

"Чоловіку досить вбрати костюм - і він начальник": у Франківську обговорили дискримінацію жінок в юридичній сфері 1

“Це перший професійний захід, який зібрав велику кількість успішних юристок. Цим заходом ми хотіли поділитися лайфхаками та розділити емоції наших спікерок”, – сказала на завершення модераторка панелі, професорка кафедри права та публічного управління УКД Ірина Припхан.

Цікаво, що на дискусію не прийшов жоден чоловік з учасників форуму.

Нагадаємо, ІІІ Прикарпатський юридичний форум зібрав правників з усієї країни.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: