fbpx

У Франківську охоронна фірма отримала 125 000 штрафу за неоформленого працівника

Суспільство 11:13, 14.08, 2020

У матеріалах справи зазначається, що у липні 2019 року до Держпраці звернувся чоловік, який повідомив, що з липня 2018 р. працював у ПП «Безпека-Захід» без належного оформлення трудових відносин та просив здійснити перевірку підприємства.

1 жовтня інспектори Держпраці провели перевірку ПП «Безпека-Захід».

Під час перевірки встановлено, що між приватним підприємством та працівником укладено цивільно-правовий договір на виконання робіт з охорони об’єктів. Поряд з цим відповідно до наказу підприємства працівник був ознайомлений з правилами техніки безпеки, умовами роботи, режимом роботи та вимогами, що ставляться до роботи.

В зв’язку із виявленими порушеннями законодавства про працю, на підставі абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпП України Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області винесено постанову про накладення штрафу в 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на момент виявлення порушення.

Не погодившись з штрафом, ПП оскаржило постанову про накладення штрафу до суду. За результатами розгляду цієї адміністративної справи Івано-Франківським окружним адміністративним судом позов приватного підприємства задоволено, а постанову про накладення штрафу скасовано.

У відповідь управління Держпраці подало апеляційну скаргу на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Постановою суду апеляційної інстанції скаргу Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області задоволено, а рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду скасовано.

Таким чином, суд апеляційної інстанції надав належну правову оцінку правомірності дій та висновків Управління Держпраці в Івано-Франківській області щодо накладення 125 190 грн штрафу за порушення законодавства про працю.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: