fbpx

У Франківську перебудують історичну кам'яницю, в якій народився Артур Бернс

Суспільство 10:15, 01.08, 2019

Кам'яницю на площі Ринок, 5 планують перекласти з повним збереженням фасаду та "пристосуванням горища".

Дозвіл обласного ДАБІ на виконаня робіт видано 12 липня. Про це повідомили в Управлінні архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Івано-Франківської міської ради.

Зазначається, що після ґрунтовного дослідження Львівський інститут “Укрзахідпроектреставрація” рекомендував перебудувати пам’ятку архітектури.

Читайте також:

“Цим же дослідженням визнано, що протиаварійні заходи – металеві тяжі, засипка підвалів, дахові підпори – все ж не привели до стабілізації будівлі та зменшення її деформацій. Отже, будинок визнано як “ветхий” із фізичним зношенням під 70%”, – йдеться у повідомленні.

У Франківську перебудують історичну кам'яницю, в якій народився Артур Бернс 1
пл. Ринок, 5

Кам’яниця на площі Ринок, 5 зведена 1870 року. Фасад її ще тримається, але сам будинок вже більше схожий на руїни.

27 квітня 1904 року тут народився Артур Бернс, який згодом став одним із найвпливовіших фінансистів світу, радником кількох американських президентів, головою Федеральної Резервної Системи США у 1970-х роках.

Як писав КУРС, поруч, на площі Ринок, 4 стояв триповерховий будинок, споруджений ще у ХVІІІ столітті. У ньому з 1777 року знаходилася перша міська аптека, яка за давністю поступається лише львівській. У 1999 році у будинку з’явилася тріщина, спеціалісти вирішили, що конструктиви пам’ятки архітектури є у надто важкому стані. Пам’ятку знесли методом завалу. Роботу вела фірма Мирослава Бойка (власник готелю “Надія”) за умови, що у новобудові буде збережено автентичність фасаду. Натомість поряд з триповерховою забудовою “виросла” шестиповерхова споруда з примітивним декором. 

Ще у 2005 році спеціалісти Львівського науково-реставраційного інституту “Укрзахідпроектреставрація” провели детальне дослідження стану будівлі на площі Ринок, 5. Вже тоді її стан визначили як аварійний, а фізичний знос становив 68%. У висновку йшлося, що “існуючий стан конструктивних елементів не може гарантувати безпеку при подальшій експлуатації будинку”. Тож інститут рекомендував повну перекладку будинку з його відтворенням.

У 2017 році знайшовся інвестор, готовий відбудувати пам’ятку на площі Ринок, 5. Попри аварійний стан на першому поверсі досі працюють магазин та трактир.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: