Сотні мешканців Івано-Франківська прийшли попрощатися з останнім франківським комбатантом дивізії “Галичина” – Михайлом Муликом.
“За його плечима роки сибірських таборів, заслань та допитів – все заради вільної України. Його невтомна боротьба за долю рідної держави завжди слугуватиме яскравим прикладом патріотизму та любові до Батьківщини”, – написав секретар Франківської міськради Віктор Синишин.
Міський голова Івано-Франківська пообіцяв, що найближчим часом у місті з’явиться вулиця імені Михайла Мулика.
“Сьогодні ми ховаємо цілу епоху національно-визвольної боротьби. Він дарував багато тепла і світла всім нам. Він був дуже пунктуальним, у ньому завжди відчувався той військовий вишкіл.
Даю обіцянку, що згодом у нашому місті з’явиться вулиця імені Михайла Мулика – почесного громадянина та останнього дивізійника Івано-Франківська”, – написав мер.
Як писав КУРС, 25 січня на сотому році життя помер Михайло Мулик – ветеран дивізії «Галичина», Голова крайового братства дивізійників «Галичина», почесний громадянин міста Івано-Франківська.
Довідково: Михайло Мулик народився 28 жовтня 1920-го в селі Горожанка Монастириського району на Тернопільщині. Батько Іван був підстаршиною Українських січових стрільців. 1937-го став членом Організації українських націоналістів.
За її завданням у вересні 1943 року вступив до лав української дивізії ”Галичина”. Служив радистом. Брав участь у бою під Бродами в липні 1944-го. Потрапив у радянський полон. Два роки допитували в московській Луб’янській тюрмі. На 10 років позбавили волі й на п’ять – громадянських прав. Покарання відбував на вугільних шахтах у Московській області та в Республіці Комі.
Із заслання повернувся 1958‑го. Оселився у Станіславі, тепер – Івано-Франківськ. Працював бухгалтером у виробничому об’єднанні ”Прикарпатліс”. 1989-го став членом культурно-наукового товариства ”Рух”. Був бухгалтером ліквідаційної комісії міськкому й обкому КПРС. 1991-го організував Товариство політичних в’язнів і репресованих. За рік із дивізійником Володимиром Малкошем створив Братство колишніх вояків ”Галичини”. Написав 8 книжок про визвольну боротьбу українського народу та становлення незалежності.