fbpx

У Франківську проблемні парковки заберуть у комунальну власність

Суспільство 15:06, 08.02, 2022

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків відреагував на скарги іванофранківців щодо організації паркування в місті та пообіцяв, що усі наступні парковки будуть комунальними.

7 лютого Марцінків в мережі “Фейсбук” оголосив про створення в Івано-Франківську нового комунального підприємства, яке займатиметься парковками. Комунальний оператор отримає усі нові парковки та ті, де приватні оператори не виконують умов договорів.

«Це буде сучасне, мобільне та автоматизоване підприємство. На майданчиках не буде хлопців у жовтих жилетках. Там будуть зручні паркомати, а працівники здійснюватимуть контроль за допомогою програмного забезпечення та постійного догляду…» – анонсував Марцінків.

Голова фракції «Європейська Содідарність» в Івано-Франківській міській раді Олексій Петечел вважає, що поспішати зі створенням чергового комунального підприємства не варто. Спочатку потрібно провести економічні розрахунки.

У Франківську проблемні парковки заберуть у комунальну власність 1

«Сьогодні місто провело конкурси і підписало договори з операторами паркування. По деяких лотах місто має отримувати 55%, 41% від виручки оператора. По найбільшому лоту – 20%. Фактично місто отримує дохід, не витрачаючи жодних ресурсів. Але є одне але – це сумлінність оператора з обліку виручки і механізми контролю за цим з боку виконавчого комітету. Якщо тут знайти оптимальне рішення – буде більше як 7 млн грн запланованих на 2022 рік доходів. А створення КП – це кілька мільйонів витрат, найменш рентабельні паркувальні майданчики, які не ввійшли до жодного з лотів, те ж саме питання контролю за готівкою і нецільовими витратами», – зазначив депутат у коментарі КУРСу.

Раніше в Івано-Франківську вже працював комунальний оператор «Сервіс авто». У 2015 р. під час першої каденції міського голови Руслана Марцінківа підприємство під керівництвом свободівця Андрія Строїча було доведене до банкрутства та ліквідоване.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: