fbpx

У Франківську в «Ба і Ді клуб» шукають сміливих нянь 45+

Суспільство 11:15, 11.05, 2021

Соціальний проєкт «Ба і Ді клуб», що реалізується в Івано-Франківську, переглянув концепцію онлайн-курс школи нянь – раніше орієнтувалися на пенсіонерів, а тепер запрошують активних жінок і чоловіків 45+.

Ще минулого 2020 року на базі клубу запрацювало соціальне підприємство «Ба і Ді фрілансери». Якщо коротко, то в місті вже понад рік можна замовити для дитини няню – бабусю чи дідуся, пише Репортер.

«Наразі ми фіналізуємо онлайн-курс школи нянь, що буде на освітній платформі eduzeroone, але й, крім цього, планів купа, – говорить керівниця громадської організації «Ба і Ді клуб» Галина Плотницька. – Хотіли наживо, але, знаєте, страшнувато, бо пандемія. Хоч я минулого тижня була в поліклініці та з’ясувала, що вакцинувати наших нянь не складе великої проблеми. Бо то річ необхідна і зараз це єдиний вихід із ситуації. Школу ми запланували десь на середину травня, тож якраз вакцинуємось залишками. Серед наших нянь вже двоє перехворіли, а інших якось обійшло. То їх тим більше треба вакцинувати, аби не наражати на небезпеку інших».

За словами Плотницької, вакцинація потрібна для спокійної роботи з дітьми.

«Ба і Ді клуб» планує в кінці травня написати стратегію разом з колегами – під керівництвом провайдера послуг з Marketplace Єднання та визначити, хто в якому напрямку працюватиме далі. Та поки що зосереджені на головному напрямку діяльності – на курсі, який можна буде пройти онлайн, скласти тестування й отримати сертифікат. “Найголовніше – ми розглядаємо особливості психологічної поведінки дітей, сприйняття й самі підходи до спілкування з ними”, – каже Галина Плотницька.

КУРС писав, що бабусі у Франківську опановують професію няні на спеціальних курсах

Галина Плотницька хоче, щоб її няні були в тренді, постійно вчилися, бо підходи до виховання у кожної бабусі чи дідуся зовсім різні. Наразі вони співпрацюють із професоркою ПНУ Ларисою Міщихою та директоркою школи Kaizen Оксаною Архипчук. Також однією із тем курсу будуть «ненасильницькі методи розв’язання конфліктів». Курс для учасників – потенційних нянь – повністю безкоштовний.

«На початку нашої роботи клієнти мали нам додатково відраховувати 20% від зарплати нянь на рахунок нашої організації, – розказує керівниця проєкту. – Але модель не спрацювала, тож тепер це 10%. І ми трохи поміняли основи: тепер до нас можуть долучатися люди віком 45 плюс, а не як раніше – тільки пенсіонери. Пандемія показала, що люди за 60 трохи бояться працювати, аби нікого не наразити на небезпеку. Кілька разів я й сама мусила йти на замовлення замість нянь, бо «то далеко, я боюся, я не поїду».

Пані Галина каже, забрати дитину з садка, відвести додому, приготувати їсти – старші «Ба і Ді» можуть із задоволенням. А коли треба сидіти довше й якщо менша дитина, то у батьків виникає запит на молодшу няню.

«Жінка 45 років може бути дуже хорошою нянею, бо в ідеалі її діти вже повиростали, вона така сама мама, тому з цим, вважаю, ми не прогадали, – говорить Плотницька. – За рік існування встигли собі набити немалу клієнтську базу, але сотого клієнта ще не було. Дуже хочу, аби був такий простір, де добре всім – і дітям, і няням, і батькам – особливо останнім, щоб вони не хвилювалися за свою дитину».

«Ба і Ді» подавалися на «Бюджет участі», аби знайти місце для хабу в «Калиновій слободі», але не склалося. Тож зараз в тому районі няні шукають квартиру, яку можна орендувати. В ідеалі – не надто дорого й на першому поверсі, бо бабусі й дідусі займаються також з інклюзивними дітьми.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: