В Івано-Франківську сім’я вимушених переселенців відкрила заклад “Університет плову”, що спеціалізується на приготуванні страв узбецької кухні.
Про це розповідає благодійний фонд “Карітас Івано-Франківськ”.
Людмила Мадамінова — двічі переселенка. Спочатку їй довелось покинути Крим, а у 2022 році — Одещину. У перший день повномасштабного вторгнення вони з чоловіком переїхали до Івано-Франківська, взявши з собою домашніх улюбленців. В Івано-Франківськ, тікаючи від війни, подались і батьки.
У родини виникло питання, як рухатись далі, адже всі втратили роботу. Єдине, що їм приносило задоволення, – приготування узбецьких страв. Любов до цієї кухні привив батько дівчини, який за національністю узбек та любить й знає тонкощі приготування національної їжі.
Побачивши інформацію про грант на самозайнятість і розвиток власного бізнесу від УВКБ ООН, Людмила не вагаючись заповнила заявку.
“Одного разу я пообіцяла батькові, що відкрию нам доставку узбецької кухні, адже раніше ми неодноразово готували узбецькі страви на благодійних вечорах для себе та друзів. Я аналізувала різні бізнеси в Івано-Франківську і зрозуміла, що такого тут не вистачає. Побачивши оголошення про грант, зрозуміла, що це мій шанс створити щось цінне мені та урізноманітнити їжу міста”, — розповідає Людмила.
Завдяки гранту вдалось закупити шашличниці, тістоміс, різноманітне кухонне приладдя, упакування для страв, принтери для друку замовлень і квитанцій та інше необхідне обладнання. Наразі у закладі дівчина працює зі своїм чоловіком, у планах – закупівля додаткового холодильника, столу, мийки тощо.
Попри те, що заклад працює з початку березня, він уже має попит. Вдень є по 10-15 замовлень. У меню — плов з телятиною, манти з яловичиною, печеня по-східному, лагман, баклава, айран, шарпо та інші справи. А також різноманітні салати та десерти. “Університет плову” працює на доставку та самовивіз.