fbpx

У Франківську створили притулок для постраждалих від домашнього насильства

Суспільство 12:52, 05.06, 2021

Притулок створено на базі Будинку нічного перебування, але з часом керівництво міста обіцяє знайти під нього окреме приміщення.

Рішення про створення притулку для постраждалих від домашнього насильства прийняли 4 червня на позачерговому засіданні сесії міської ради.

Директор департаменту соціальної політики Василь Семанюк зазначив, що з початку року до сектору протидії домашнього насильства надійшло понад 800 повідомлень про вчинення домашнього насильства, з них підтверджено 292 випадки.

«Є випадки, коли люди, які постраждали від домашнього насильства, не можуть перебувати там, де проживають. Тому є потреба у створенні притулку для потерпілих від домашнього насильства», – сказав Семанюк.

За словами Семанюка, у Будинку нічного перебування на сьогодні створено практично всі необхідні умови.

«Це є відокремлені кімнати, це є кімнати із санвузлом, там є окремий вхід, ніж до самого приміщення», – сказав чиновник.

Засновниця кризової кімнати для постраждалих від домашнього насильства в Івано-Франківську Наталія Вишневецька закликала мерію залучити жінок до процесу створення притулку та виступила проти його функціонування на базі Будинку нічного перебування.

«Для нас це історичний момент. Ми давно лобіюємо створення притулку у місті. У нас кілька місяців працювала кризова кімната, і ми прийняли понад 25 родин, це більше як 40 людей… Вважаємо створення притулку на базі Будинку нічного перебування не дуже доцільним і правильним», – сказала Вишневецька.

Вона пропонує створювати притулок як відокремлений підрозділ, з окремим банківським рахунком, що дозволить залучати додаткові кошти від міжнародних організацій.

Голова фракції «Європейська Солідарність» Олексій Петечел також наполіг на окремому приміщенні, оскільки цього вимагає закон про запобігання і протидію домашнього насильства.

«Всі ми начулися історії, яка, на жаль, сталася у Дніпрі, коли 22 повідомлення жінки про домашнє насильство залишилися поза увагою правоохоронних органів, і, як результат, вона була змушена захищати себе самостійно.

Сьогодні ми робимо перший крок, але хотілося, щоб були і наступні кроки. Це перш за все питання, пов’язані з підготовкою фахівців у цій сфері, програми перевиховання для кривдників, інформаційні кампанії», – сказав Петечел.

В результаті міський голова погодився на пропозиції і дав доручення знайти нормальне приміщення, відремонтувати його і облаштувати там притулок для постраждалих від домашнього насильства.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: