fbpx

У Франківську в комунальному автобусі контролерці розбили ніс

Суспільство 19:38, 23.02, 2024
НА ФОТО: скріншот з відео

Днями у комунальному автобусі на маршруті №27 стався конфлікт між пасажирами і контролеркою. Після тривалого з’ясування стосунків пасажир вдарив контролерку в ніс.

Відео інциденту потерпіла контролерка виклала у фейсбук.

Контролерка Наталія Мурашка розповіла КУРСу, що конфлікт стався минулої п’ятниці близько 11:30-13:00 через те, що в автобусі виявили безбілетну пасажирку з дитиною. Герой відео – її батько, це він штовхався і вдарив контролерку. Чоловік мав квиток – купив його у водія, коли зайшов у автобус.

Жінка, розповідає Наталія Мурашка, зайшла на зупинці «Довга» і, приклавши банківську картку до валідатора, очевидно, не прослідкувала за своєю оплатою.

“Ми зайшли на Дністровській біля ринку. При контролі напарниця оплати не виявила. Перевірено було всі банківські картки до усіх валідаторів. Вияснили, що оплати немає, з’ясували, де жінка заходила, і за правилами запропонували оплатити штрафний квиток контролера. Жінка відмовилася, – описує той день контролерка. – Тут втрутилися сторонні, в тому числі і чоловік, який стверджував, що він є батьком цієї жінки. На місці нами було прийнято рішення, що викликається поліція. На що жінка сказала: “Робіть, що хочете”.

Вартість штрафного квитка становить 200 грн.

Наталія Мурашка підкреслює, що пасажирів на маршруті зумисно в салоні не зачиняли.

“На усіх зупинках двері відкривалися, тобто чоловік міг спокійно на будь-якій зупинці вийти, і декілька разів йому було сказано, що його ніхто не тримає, – стверджує контролерка. – Збоку була інша жінка, яка заради експерименту приклала свою банківську карту і в якої пройшла оплата. Ми змогли це їм обом показати. На кінцевій зупинці “Каскад” водій автобуса висадив людей та відʼїхав від зупинки і став на відстій для очікування поліції. Відʼїхавши від зупинки, водій не має права відкривати двері, це вважається проїжджа частина. Ми відійшли, щоби не провокувати, до цього наслухалися вже, як нас обзивають нецензурними словами. Люди підійшли до переду, і чоловік дверима притиснув мені руку та вдарив, після чого відкрили двері і люди вийшли. Біля автобуса вони стояли, продовжували кричати та обзивати нас. Через деякий час з нами звʼязалися працівники поліції і приїхали на місце”.

Контролерка зазначає, що з моменту виклику на патрульну поліцію чекали більше години. Поліцейські вислухали обидві сторони. Протоколи не складали. “Поліція, приїжджаючи на виклики, вірить словам людей без підтвердження, а не наведеним фактам. На рахунок чоловіка, який мене вдарив, я на той момент була не в силах щось перечити йому і сказала, що претензій не маю. Його заставили вибачитися, і він пішов”, – описує фінал інциденту контролерка.

Патрульна поліція не могла скласти протоколи на порушників – пасажирку без квитка і її батька, який вдарив працівницю контролю, пояснив КУРСу директор комунального підприємства “Електроавтотранс” Віталій Голутяк. Тому, що вони вийшли з автобуса. За правилами, люди, які виходять з салону автобуса, перестають бути пасажирами. І на них уже не поширюються “Правила перевезення пасажирів у комунальному транспорті”, затверджені виконкомом Франківська.

Виходить, щоби змусити безбілетника оплатити штраф, до приїзду патрульної поліції його слід утримувати в статусі пасажира, тобто в салоні автобуса.

Віталій Голутяк пояснив, що посадова інструкція контролера зобов’язує працівника вчиняти дії, щоби забезпечити оплату проїзду. За його словами, дії Наталії Мурашки є діями сумлінної і відповідальної працівниці. З іншого боку, каже директор, якби контролерка, намагаючись уникнути агресії, вирішила випустити пасажирів з автобуса, її би за це не покарали.

Наталія Мурашка додає, що схожі ситуації, коли безбілетники не хочуть платити штраф, трапляються доволі часто. “Народ років 18-25 швидше оплатить штрафний квиточок, ніж люди трохи старші. Люди пенсійного віку собі можуть дозволити проклинати і навіть вдарити, були такі випадки, що могли і виштовхнути з транспорту”, – каже контролерка.

Виглядає, що в цьому випадку і контролерка, і пасажири стали заручниками непорозуміння – збою у системі е-квитка. Пасажирка, через яку почався конфлікт, пояснювала контролерці, що чула сигнал валідатора, який розпізнав картку і мав зняти плату за проїзд. Франківці нарікають на систему е-оплати у комунальному транспорті – випадки, коли валідатор не зчитує картку або не знімає гроші, непоодинокі.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: