fbpx

У Франківську відкрили анотаційні дошки Дмитру Луціву та Сергію Савчину

Суспільство 20:28, 19.04, 2024

В Івано-Франківську на фасаді ліцею №16 відкрили анотаційні дошки загиблим захисникам Дмитрові Луціву та Сергію Савчину, інформує КУРС.

Про це повідомили на сайті міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа.

Дмитро був звичайним хлопчиком, розповідає його брат Тарас Луців. Пригадує, молодший брат завжди був сміливим та відповідальним, веселим та кмітливим. Саме таким Тарас просить запам’ятати Дмитра. 

“Це для кожного з родичів трагедія. Але головне, щоб не забували. Про нас можете забути, про нього – не забувайте. Бо тільки як про нього буде жити пам’ять, тоді він буде жити ще. Головне, щоб ми не знецінювали ці жертви”, — каже старший брат загиблого Дмитра Луціва Тарас.

25-річний Сергій Савчин після закінчення школи вступив на навчання до ВПТУ №21, де здобув професію “Виробник художніх виробів з металу”. Займався монтажем бруківки, а згодом і виготовленням. За словами матері, Сергій ніколи не цікавився військовою справою. Однак після 2019-го року, підписавши контракт із ЗСУ, почав здобувати військові навички і став десантником. 

“Він підписав контракт ще в 2019 році. Нам сказав, що поїхав в Німеччину на роботу, а сам пройшов відбір в десантних військах. Вже потім повідомив, де знаходиться. Ми тяжко переживали, але потім прийняли вибір Сергія. Побачили, що служба почала йому подобатися, він вдосконалювався. Патріотом не народжуються, ним стають поступово”, — розповідає мати Сергія Савчина Світлана Паливода.

4 березня 2023 року 25-річний Сергій Савчин загинув поблизу Іванівського Бахмутського району, виконуючи бойове завдання. Обидва захисники Дмитро Луців та Сергій Савчин нагороджені орденами “За мужність” 3 ступеня (посмертно). 

Понад 200 анотаційних дощок загиблим Героям вже відкрили в Івано-Франківській громаді. У межах програми “Івано-Франківськ – місто Героїв”. Також, щоб зберегти пам’ять про кожного полеглого захисника, у громаді створили книги, фільми та заходи на їх честь.

КУРС писав, що в Івано-Франківську відкрили анотаційні дошки Андрію Чепілю та Олегові Паркулабу.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: