fbpx

У Франківську відкрили угорський культурно-освітній центр

Суспільство 18:29, 24.01, 2020

На відкриття угорського культурно-освітнього центру в Івано-Франківськ приїхав генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла.

Про це повідомляє пресслужба Івано-Франківської ОДА.

«Ми бачимо, що наша сила – у співпраці. Свідченням цього є зусилля, які докладені Угорщиною та почесним консульством Угорщини в Івано-Франківську для відкриття цього центру. Вважаю, невелика спільнота угорців на Івано-Франківщині приділяє багато уваги для того, щоб мати гідне місце для спілкування, зустрічей та реалізації цікавих культурно-освітніх програм», – сказав у привітальному слові Йожеф Бугайла.

У Франківську відкрили угорський культурно-освітній центр 1

«Угорський культурно-освітній центр буде продовжувати надзвичайно ефективно та плідно працювати. В першу чергу хочу подякувати генеральному консулу Угорщини в Ужгороді за оздоровлення та відпочинок більш як чотирьох тисяч дітей та учасників АТО з 2015 року. Ми надзвичайно зацікавлені в подальшій активізації співпраці між Україною та Угорщиною, безпосередній участі у цьому Івано-Франківщини. Хотів би побажати, щоб наші подальші культурологічні та соціально-економічні стосунки зміцнювалися», – розповів заступник голови ІФ ОДА Дмитро Романюк.

У Франківську відкрили угорський культурно-освітній центр 3

Основною метою роботи цього центру є впровадження просвітницької, наукової, культурної діяльності, яка спрямована на поширення та ознайомлення населення краю з культурною спадщиною, традиціями, історією угорського народу та його зв’язків з українським народом.

Під час урочистостей було презентовано історію угорців, які проживали на Прикарпатті. Йшлося й про те, чим живе сьогодні угорська община, яка зараз налічує більше сотні осіб, події, які організовує центр, виставки, відпочинок дітей та пошукові роботи з перепоховання угорських воїнів, які загинули в Першій і Другій cвітових війнах, та багато іншого.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: