fbpx

У Франківську водоканал вводить обов'язкову абонплату – люди обурюються в мережах

Суспільство 09:11, 12.03, 2020

1 травня 2020 року КП “Івано-Франківськводоекотехпром” запроваджує обов’язкову абонентську плату для всіх споживачів, повідомляє пресслужба підприємства.

Плата не залежить від того, чи споживач користувався послугами підприємства: якщо має укладену угоду на постачання води та водовідведення, платити абонплату потрібно обов’язково.

Плата за абонентське обслуговування – це платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії) для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, а у випадках, визначених цим Законом, також і витрати на обслуговування приладів – розподілювачів теплової енергії та/або вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги у квартирах (приміщеннях) багатоквартирного будинку. Зокрема, абонентська плата включатиме:

  • друк та доставку рахунків;
  • прийом та адміністрування платежів;
  • звірка розрахунків за надані послуги;
  • повірка квартирних лічильників (один раз на 4 роки)

Абонплата сплачується щомісячно. Розмір абонентської плати водоканал має право переглядати в разі подорожчання матеріалів чи послуг, про що за 15 днів до перегляду повідомлятиме споживачів через офіційний сайт підприємства та у друкованих засобах масової інформації.

Граничний розмір плати за абонентське обслуговування (абонплати) визначається Кабінетом Міністрів України – наразі вона не може перевищувати 28,47 грн.

Важливо! На абонплату надається державна субсидія. Водоканал інформує соцзабези щодо укладених договорів та розміру абонплати. Але її несплата може призвести до виникнення заборгованості з подальшою втратою субсидії.

Нагадаємо, на виконання Закону України «Про житлово-комунальні послуги» Постановою Кабінету Міністрів України від 5 липня 2019 № 690 затверджено нові «Правила надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення» для фізичних осіб – населення.

Передбачається, що споживач може обирати один з п’яти типових договорів, при цьому чотири з яких стосуються мешканців багатоквартирних будинків. З тим, яка форма договірних відносин більш влаштовує, споживачі мають визначитися до 1 травня 2020 року. Оскільки більш як сімдесят відсотків споживачів є мешканцями багатоквартирних будинків, то обирати їм потрібно буде з двох варіантів – укладати індивідуальний чи колективний договір. Для прийняття рішення на загальні збори повинні зібратися не менш як 75 відсотків співвласників багатоквартирного будинку.

Колективний договір – варіант, коли водоканал надає послугу з централізованого водопостачання до зрізу будинку, а далі ОСББ чи уповноважена власниками фізична чи юридична особа бере на себе обов’язок поставки води до квартир мешканців. Індивідуальний договір передбачає, що КП «Івано-Франківськ водоекотехпром» зобов’язується надати послугу споживачу безпосередньо до квартири (з обслуговування внутрішньобудинкових мереж водопостачання та водовідведення або без такого обслуговування – за рішенням загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку). При цьому усі послуги, що включені до договору, – платні. Одною з таких є плата за абонентське обслуговування.

Повідомлення водоканалу викликало десятки в’їдливих і обурених коментарів. Франківці пишуть, що місяцями не бачать ніяких контролерів і не отримують платіжки, а новацію називають черговою обдиралівкою громадян.

У Франківську водоканал вводить обов'язкову абонплату – люди обурюються в мережах 1
У Франківську водоканал вводить обов'язкову абонплату – люди обурюються в мережах 3

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: