fbpx

У Франківську волонтери переобладнують пасажирський автобус на реанімобіль для поранених

Суспільство 11:19, 18.10, 2022

В Івано-Франківську волонтери переобладнують пасажирський автобус на реанімобіль. Над реконструкцією транспорту працює урбаністична платформа “MetaLab” разом з німецькою громадською організацією “Cadus”. Медики використовуватимуть його для евакуації та транспортування поранених з прифронтових територій.

Про це розповіла комунікаційниця проєкту Оксана Городівська, пише Суспільне.

З її слів, реанімобіль розрахований на перевезення одночасно чотирьох пацієнтів, чим і відрізняється від класичних моделей “швидких”.

Волонтери переобладнують реанімобіль упродовж півтора місяця. За цей час, розповідає Оксана Городівська, вдалося зробити 90% від усіх робіт. Залишається пофарбувати салон всередині, провести електрику та завезти медичне обладнання.

“Долучається німецька команда в різний спосіб. Тобто сюди приїжджають майстри, які безпосередньо працюють над переобладнанням цього пасажирського автобуса. Також консультують і наші медики, які додають свої рекомендації щодо необхідного обладнання. Фактично це є пілотний проєкт. Ми розробляємо оцю модель, якою зможемо ділитися. Тобто як можна звичайний пасажирський автобус переобладнати”, — розповідає Оксана Городівська.

Представниця “Cadus” Крістін розповідає, організація працює з 2015 року. За цей час волонтери допомагали у Сирії та Африці. Гуманітарну допомогу Україні надають з початку повномасштабної війни.

“Наша громадська організація займається евакуацією населення в країнах, де триває війна, і доставляє їх до госпіталів. У нас чималий досвід у цьому. Але переобладнання автобуса в реанімобіль – це вперше. Ми намагаємося розробити інструкцію, як правильно це зробити. Щоб схожий реанімобіль змогли облаштувати й інші організації за потреби. Це важливо для нас”, – розповіла Крістін.

За словами Оксани Городівської, ремонтні роботи в реанімобілі планують завершити до кінця жовтня. Опісля німецькі волонтери самі відвезуть його до міст, де зараз тривають активні бойові дії.

Комунікаційниця проєкту розповідає, з громадською організацією “Cadus” співпрацюють не вперше. Волонтери допомагали у відбудові гуртожитків для поселення внутрішньо переміщених людей.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: