fbpx

У Франківську вперше в Україні виявили туберкульоз з допомогою ШІ

Здоров'я 17:43, 08.02, 2024

В Івано-Франківську штучний інтелект (ШІ) вперше в Україні допоміг виявити туберкульоз. Франківський фтизіопульмонологічний центр отримав надсучасне обладнання — блок розширення EX-mobile зі штучним інтелектом.

Про це повідомив голова Комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

З його слів, блок зі штучним інтелектом дозволяє проводити діагностику в автоматичному режимі при рентген-обстеженні грудної клітки. Ураження легень зображуються у вигляді теплових карт і контурів. Також визначається ймовірність ураження від 0 до 100%. Програма узагальнює результати та локалізацію джерела. Як наслідок, скринінг пацієнтів займатиме менше часу, що дозволить лікарю швидше обробляти результати обстежень.

У Франківську вперше в Україні виявили туберкульоз з допомогою ШІ 1

“До війни наша країна посідала одне з перших місць за темпами поширення цього захворювання у Європі. Під час широкомасштабної війни ситуація погіршилися, адже проводиться менше обстежень та рідше виявляються пацієнти на ранніх стадіях хвороби. Тому вкрай важливо своєчасно виявити захворювання завдяки ранній діагностиці”, — пише Радуцький.

Він додає, що наразі у закладі налагоджують роботу обладнання, щоб проводити масові рентген-дослідження та допомогти медикам встановлювати діагнози. Штучний інтелект не визначає діагноз, а лише рекомендує. Безпосередньо діагноз встановлює лікар.

У Франківську вперше в Україні виявили туберкульоз з допомогою ШІ 2

На сьогодні автоматизовану обробку діагностичних даних використовують у декількох десятках країнах світу. Тепер українські пацієнти теж можуть проходити обстеження із використання сучасних технологій.

Влітку 2023 року Верховна Рада ухвалила закон 3269-IX про подолання туберкульозу в Україні. Документ запроваджує європейські стандарти профілактики та лікування захворювання, щоб покращити ситуацію із подоланням захворювання в Україні.

Нагадаємо, обласному фтизіопульмонологічному центру передали комплект штучного інтелекту для автоматичного аналізу рентгенівських знімків грудної клітки

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: