fbpx

У Франківську відреставрують частину палацу Потоцьких

Суспільство 18:17, 14.12, 2023

У палаці Потоцьких облаштують простір для креативних індустрій. Бюджет проєкту – майже 922 тисячі доларів США (34 млн грн). З них 183,5 тис. доларів (7 млн грн) – внесок міста.

Проєкт реалізують в рамках ґрантового проєкту ПРООН “Створення інфраструктури для бізнесу, що постраждав від війни”, інформує КУРС.

Як розповіла проєктна менеджерка проєкту Христина Мельник, до жовтня наступного року планують відреставрувати частину корпусу А (хірургічного) палацу Потоцьких на площі 589 кв. м.

“Проєкт буде покликаний об’єднати всіх представників креативної індустрії. І ми будемо починати з аудіовізуального мистецтва, створювати тут студію звукозапису та студію аналогового та цифрового фото. Також ми надаємо фінансову підтримку 10 представникам малого та середнього бізнесу – по 100 тисяч гривень кожному”, – розповіла Христина Мельник.

У хірургічному корпусі облаштують конференц-залу, коворкінг, студію звукозапису та студію аналогового/цифрового фото.

У межах проєкту також планують закупити обладнання та меблі для коворкінгу та конференц-зали: ноутбуки, проєктор, монітор, систему конференц-зв’язку, мікрофони тощо.

Проєктно-кошторисну документацію на реставрацію хірургічного корпусу розробили ще до підписання угоди з ґрантодавцем. Як розповів директор КП “Простір інноваційних креацій “Палац” Володимира Гайдар, зараз проєкт відкоригували до умов ґранту.

“Був розроблений проєкт повністю на весь корпус. Ми мусили зробити коригування, щоб пристосувати до умов цього ґранту. Тобто розділити проєкт на першу чергу і другу чергу і здійснити коригування тепломережі”, – пояснив Гайдар.

За його словами, за першим проєктом було передбачено на території палацу будівництво котельні.

“Оскільки котельні наразі нема, під час коригування ми запроєктували теплопостачання для першої черги тепловими насосами. Але з розрахунку на те, що згодом буде власна котельня”, – каже Володимир Гайдар.

Розпорядником коштів є Департамент інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків,  туризму та промоцій міста Івано-Франківської міської ради. Директор департаменту Ігор Попадюк зазначає, що зараз відкорегована проєктно-кошторисна документація – на погодженні у ґрантодавця.

“Ми працюємо у дуже жорстких рамках, бо донор перевіряє всі наші активності. Вони перевірять цю проєктно-кошторисну документацію, скажуть, що вона відповідає їхнім вимогам. Далі ми її даємо на експертизу, проходимо, і після того буде оголошений тендер”, – розповів Попадюк.

Корпус А на території палацу Потоцьких був збудований австрійською владою у 1895 році для потреб гарнізонної лікарні, яка функціонувала на території комплексу палацу Потоцьких з 1803 року. Під владу Австрії Галицькі землі остаточно перейшли у 1772 році.

На місці колишньої резиденції родини Потоцьких утворився повноцінний шпиталь для військових. Цікаво, що цей шпиталь вважається одним із найдавніших у Європі. І звичайно, що колишній палац зовсім не відповідав лікарняним вимогам. Тому австрійці почали перебудовувати маєток для того, щоб зробити там повноцінний військовий госпіталь. Шпиталь функціонував до 2004 року.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: