В Івано-Франківську створили програму пропаганди здорового способу життя на чотири роки. У місті почнуть офіційно святкувати День тверезості, а на парафіях та підприємствах започаткують “Золоту книгу тверезості”.
Недобросовісних продавців, що продають алкоголь та цигарки дітям, каратимуть штрафами, а відповідальних підприємців – нагороджуватимуть нагрудними значками.
Ці та інші ідеї закладено в “Програму протидії вживання алкогольних та тютюнових виробів неповнолітніми та формування навичок здорового способу життя на 2021-2024 роки”, яку Івано-Франківська міська рада планує незабаром прийняти. Відповідний проєкт рішення з’явився на сайті міської ради.
Програма складається з восьми розділів – від інформаційно-просвітницької роботи до покарань штрафами.
Інформаційно-просвітницьку роботу планують проводити з батьками на батьківських зборах, з школярами на спеціальних тренінгах та акціях, а також з власниками та працівниками торговельних і розважальних закладів.
Промоційна кампанія передбачає виготовлення інформаційних матеріалів, аудіо- та відеороликів та розміщення на білбордах соціальної реклами щодо пропаганди здорового способу життя і тверезості.
Передбачене і запровадження в роботі Служби оперативного реагування послуги інформування про випадки продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів дітям.
Пропагувати здоровий спосіб життя будуть і щорічними конкурсами соціальної реклами на тему “Переваги тверезого життя”, проведенням пластових спартакіад, загальноміських акцій до Дня здоров’я, Дня боротьби з тютюнопалінням, Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом, флешмобів, виставок, наукових конференцій.
У місті планують щорічно влаштовувати концерти відомих артистів, які ведуть тверезий спосіб життя, а у ЗМІ поширювати інформацію про особисті приклади патрульних.
Окремим пунктом у програмі прописали відзначення 3 жовтня як “Дня тверезості”.
Виявляти факти продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів дітям в Івано-Франківську буде робоча група з представників Департаменту молодіжної політики та спорту, КП “Муніципальна інспекція “Добродій”, сектору ювенальної превенції та патрульної поліції.
Кошти, отримані від сплати штрафів порушниками, спрямують на фінансування цієї програми. А відповідальним продавцям видаватимуть нагрудні значки із надписом “Я не продаю алкоголь і тютюн неповнолітнім” та вручатимуть таблички із надписом “Алкоголь і тютюн неповнолітнім не продаємо”.
Факти продажу алкоголю та сигарет неповнолітнім будуть висвітлювати у ЗМІ, а також планують створити спеціальний YouTube-канал для розміщення відзнятих матеріалів з фактами продажу алкоголю і тютюну неповнолітнім.
В окремому розділі програми описали заходи профілактичної роботи з дітьми та батьками щодо формування навичок здорового способу життя. У школах проводитимуть уроки “Тверезе життя” та зустрічі з шкільними офіцерами поліції. Також заплановані зустрічі з працівниками наркодиспансеру, лікарями, спортсменами та громадськими організаціями.
На парафіях та підприємствах започаткують “Золоту книгу тверезості”. Такі книги у XIX столітті започаткував Митрополит Йосиф Сембратович (1821-1900), щоб боротися з пияцтвом в Галичині. Пияки складали присягу тверезості і засвідчували цей духовний подвиг власноручним записом у книзі.
На реалізацію програми планують виділяти з міського бюджету по 100 тисяч гривень протягом чотирьох років.