fbpx

У Франківську запрацював Центр розробок та продуктового дизайну ПОЛЕ

Суспільство 20:45, 16.07, 2024

12 липня в Івано-Франківську відкрився Центр розробок та продуктового дизайну ПОЛЕ. Це один із найбільш комплексних просторів в Україні, що дає змогу співпрацювати спеціалістам із багатьох галузей одночасно. У ньому вже працюють резиденти, пише КУРС з посиланням на пресслужбу проєкту.

Центр створили команда урбаністичної лабораторії “Металаб” в межах проєкту «Нова економіка Івано-Франківська» (НЕФ) за фінансування Європейського Союзу.

Історія Центру продуктового дизайну та розробок ПОЛЕ почалася ще в 2019 році, коли створили пілотний проєкт простору. В Івано-Франківську вже тоді було багато талановитих майстрів, вони орендували майстерні на території заводу Промприлад. “Металаб” вирішив об’єднати їх у спільноту, яку можна комплексно підтримувати: шукати фінансування, надавати в користування інструмент і обладнання тощо. Тут почали створювати продукти з дерева, металу, інноваційні і функціональні речі в сфері 3D-друку.

У 2022 році розпочався проєкт «Нова економіка Івано-Франківська». В межах цього проєкту, який фінансується Європейським Союзом, було передбачено масштабування мейкерспейсу на площі більше як 1000 квадратних метрів, що втричі більше першого простору, і створення фізичного простору для реалізації і підтримки інноваційних проєктів.

Оновлений простір отримав назву Центр розробок та продуктового дизайну ПОЛЕ та концептуально став місцем, де можна створити продукт від ідеї до малосерійного виробництва, а також отримати всебічну підтримку. Це екосистема, де фахівці з різних галузей можуть експериментувати, прототипувати і створювати інноваційні продукти.

У Франківську запрацював Центр розробок та продуктового дизайну ПОЛЕ 1

Простір розташований в одному з відновлених корпусів Промприладу, що виходить фасадом на вулицю Мельника.

Локація оснащена професійним обладнанням, тут працюють різні майстерні:

  • дерево- та металообробна,
  • керамічна,
  • текстильна,
  • майстерня 3D-друку.

В ПОЛІ також працюватиме наукова лабораторія, яка допоможе демократизувати доступ до потенційних наукових розробок. Команди чи окремі спеціалісти можуть тут розробляти, тестувати нові ідеї та технології.

Також тут працює лабораторія матеріалів із бібліотекою зразків (наприклад, зразки «римського бетону» чи прототипи «шкіри» з міцелію).

КУРС писав, що у Франківську науковці ПНУ з міцелію вирощують замінник тваринної шкіри.

В Центрі розробок та продуктовго дизайну вже працюють резиденти: спеціалісти дерево- та металообробки, 3D-друку, кераміки, робототехніки.

Наприклад, тут розташована експериментальна майстерня Ґушки – виробника натуральних виробів з вовни, майстерня робототехніки FSPACE, брендингове агентство Brendari, керамічна майстерня NADIIA.

Читайте: Майстерні та династії Гуцульщини: у Косові відкрили виставку крафтових виробників. Серед них – майстерня Ґушка.

КУРС писав, що Франківський медуніверситет співпрацюватиме з урбан-лабораторією Металаб.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: