fbpx

У Франківську знайшли приміщення для притулку жертвам домашнього насильства

Суспільство 19:35, 01.09, 2021

В Івано-Франківську облаштовують притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства. Адресу його тримають в таємниці.

Про це повідомив у мережі заступник директора Департаменту молодіжної політики та спорту, начальник відділу сім’ї та гендерної політики Назарій Куземка.

Він зазначив, що міський голова Франківська підтримав ініціативу про надання приміщення площею 261,1 кв. м, в якому незабаром повинен розпочати свою роботу притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства.

Запропоноване приміщення розташоване в межах Франківська, і його місцезнаходження є конфіденційним, як того вимагає постанова Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 року №655 «Про затвердження Типового положення про притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі».

У приміщенні наявні необхідні комунікації для комфортного та безпечного перебування осіб, які постраждали від домашнього насильства, зокрема індивідуальне опалення, водопостачання, встановлена система зовнішнього відеоспостереження, зроблено ремонт, є пандус. А в планах – сучасний підйомник для осіб з інвалідністю.

Згідно з розпорядженням уряду від 30.06.2021 року Франківська територіальна громада отримала на облаштування притулку для постраждалих від насильства осіб субвенцію з державного бюджету у розмірі 1 млн 746 тис. гривень.

Знаковим є те, що раніше зазначене приміщення уже використовувалося для соціальних потреб, зокрема в ньому знаходилась організація, яка працювала з дітьми.

Домашнє насильство є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини, від якого зазвичай найбільше страждають жінки, діти та люди похилого віку. Щорічно в Україні від 1 до 3 млн дітей стають свідками або жертвами домашнього насильства, зокрема психологічного. Близько 600 жінок гинуть від рук свого партнера. За І півріччя 2021 року в Івано-Франківській територіальній громаді зафіксовано 338 випадків за фактом вчинення домашнього насильства, в яких 373 постраждалих особи, зокрема: 294 жінки, 58 чоловіків та 21 дитина.

У Франківську 177 осіб перебуває на обліку з приводу вчинення домашнього насильства. Винесено 273 термінових заборонних приписи. Складено 228 протоколів за статтею 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

“Зважаючи на статистику, є потреба у створенні спеціалізованої установи, що надаватиме допомогу особам, які постраждали від домашнього насильства. Велика вдячність інститутам громадянського суспільства, депутатам Івано-Франківської міської ради та активістам, які спільними зусиллями разом із місцевою владою рухаються на шляху до суспільно важливої мети, яка є індикатором побудови цивілізованого та свідомого суспільства, що не бажає толерувати будь-яких проявів насильства”, – підсумував Назарій Куземка.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: