Чоловік протягом 2019-2020 років неодноразово звертався у поліцію через конфлікти з матір’ю цивільної дружини.
У матеріалах справи зазначається, що чоловік з цивільною дружиною та малолітнім сином з 2017 до 2021 року проживали у будинку її матері. Під час спільного проживання між обвинуваченою і потерпілим склалися неприязні стосунки, які супроводжувалися сварками та образами чоловіка.
У листопаді 2019 року правоохоронці тричі приїжджали на виклики потерпілого щодо домашнього насильства. Жінка ображала зятя, погрожувала фізичною розправою, виганяла з будинку.
Тоді на обвинувачену будо накладено адміністративне стягнення, проте вона надалі продовжила вчиняти психологічне насильство над зятем.
У серпні 2020 у присутності своєї дочки знову вчинила психологічне насильство, що “призвело до психологічних страждань, втрати енергійності, втоми, фізичного дискомфорту, втрати повноцінного сну та відпочинку потерпілого”.
За вказаними фактами поліція відкрила кримінальне провадження. Через кілька днів ситуація повторилася.
У суді обвинувачена визнала провину. Пояснила, що дійсно влаштовувала сварки зі співмешканцем своєї дочки, з яким вони проживали разом у її будинку, виганяла його, ображала нецензурними словами. Таку поведінку пояснила тим, що потерпілий тривалий період часу проживав у її будинку проти її волі, ніде не працював, утримувати будинок не допомагав. Проте на цей час за рішенням суду у цивільній справі потерпілого виселено з її будинку і конфлікти припинилися.
Просила суворо не карати, оскільки живе за рахунок пенсії і допомагає доньці з онуком.
Потерпілий у суді підтвердив, що постійні конфлікти призводили до його психологічних страждань, порушення звичного способу життя. Зазначив, що покарання, яке просив призначити обвинуваченій прокурор у виді штрафу в розмірі 1700,0 грн, є надто великим.
Дослідивши докази у справі та заслухавши дільничного офіцера, суд визнав жінку винною у домашньому насильстві та призначив 510 грн штрафу.