З нагоди 1125-річчя з часу першої письмової згадки про Галич у княжому місті відбулося відкриття пам’ятного знаку із відображенням символіки 62 громад Прикарпаття з QR-кодами на історичні місця, погашення марки «Галичу 1125 років» та круглий стіл «Муніципалітети на шляху до Європейського Союзу», повідомили в Івано-Франківському регіональному відділенні Асоціації міст України.
“Справді символічно, що саме в Галичі відкрили пам’ятний знак із гербами усіх 62 громад Івано-Франківської області, який відображає згуртованість, єдність жителів у відстоюванні розвитку територій, економічного і культурного розвитку, збереження історичної пам’яті, наступності поколінь”, – зазначив Галицький міський голова Олег Кантор.
Також Асоціація міст України спрямувала звернення до ЮНЕСКО щодо внесення історичних пам’яток м. Галича до світової спадщини. Адже, як наголосили ініціатори звернення, свого часу Галицько-Волинське князівство з центром у Галичі відіграло велику історичну роль як економічний та культурний центр Київської Русі. Було непоборною твердинею оборони та захисту земель наших пращурів, на яких зароджувалася та утверджувалася військова і державна міць, наша єдність, тут було закладено фундамент нашої ідентичності, духу волі і прагнення до свободи.
“Просимо розглянути питання про внесення до Списку всесвітньої спадщини, який формується відповідно до Конвенції «Про охорону всесвітньої культури і природної спадщини» від 1972 року і до якої Україна приєдналася у 1988 році: Крилоське городище як комплексну памʼятку першорядного історичного значення, що відзначається в дослідженнях як центр Великого Галича, та храм Святого Пантелеймона, датування про який у науковій літературі розпочинається із 1200 року… Внесення цих та інших памʼяток до списку таких, що будуть під охороною ЮНЕСКО, сприятиме інтеграції України у світовий культурний простір”, – йдеться у зверненні.
Нагадаємо, у Галичі, який у ці дні відзначає 1125-річчя, через війну скасували всі концерти.