fbpx

У Городенці відкрили цілодобовий жіночий кабінет

Суспільство 12:45, 18.05, 2023

У Городенці на Івано-Франківщині відкрили цілодобовий кабінет безбар’єрного доступу. У ньому надаватимуть медичні послуги жінкам, які постраждали від гендерно зумовленого насильства, а також жінкам з інвалідністю.

Про це Суспільному розповіла директорка Городенківської багатопрофільної лікарні Олександра Косовець.

У Городенці відкрили цілодобовий жіночий кабінет 1
У кабінеті працюватимуть три лікарі

З її слів, кабінет обладнаний сучасним гінекологічним кріслом-трансформером, яке може рухатися, опускатися до зручного для пацієнтки рівня.

“Ми вибрали кабінет саме в жіночій консультації для того, щоб не виникало запитань: чому і куди йде жінка. Вона заходить сюди як на звичайний огляд до акушера-гінеколога і може отримати допомогу анонімно. Якщо щось трапилося і ведеться слідство, працівники поліції будуть знати, що є такий кабінет і саме сюди жінка поступає”, — пояснює Олександра Косовець.

З її слів, кабінет працюватиме цілодобово. Крім гінекологічних послуг, жінки, які звертатимуться, отримуватимуть і психологічну допомогу.

Це для нас — щось нове. Раніше це був звичайний оглядовий кабінет. А коли виникали проблеми, особливо пов’язані з гендерно обумовленим насильством, то жінка поступала зазвичай у приймальне відділення, кликали лікаря. Тепер будуть знати, що їдуть саме у цей кабінет. Повідомляють лікарю, і він приїжджає сюди”, — розповідає Олександра Косовець.

Вона каже, що у кабінеті прийматимуть пацієнток троє лікарів. Усі ці медики пройшли відповідне навчання. Серед них — лікарка-акушерка Ніна Левицька.

У Городенці на Івано-Франківщині відкрили кабінет безбар’єрного доступу для жінок
Ніна Левицька

Ми пройшли курси психологічної допомоги для жінок, які зазнали насильства. Тож зробимо все, щоб наші пацієнтки почувалися безпечно, комфортно. Вони мають можливість довірити нам свої проблеми, розповісти, що їх турбує”, — говорить Ніна Левицька.

Понад 250 тис. грн на придбання обладнання надав “Український жіночий фонд”. Також фонд ініціював створення цього кабінету та навчання медиків Городенківської лікарні разом із Фондом ООН у галузі народонаселення, Міністерством закордонних справ Данії та громадською організацією “Центр рівних можливостей”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: