fbpx

У Городенківській гімназії навчальний рік почнуть з походів

Суспільство 19:22, 30.08, 2019

У Городенківській гімназії скасували Свято першого дзвоника.

Навчання в Городенківській гімназії імені Антона Крушельницького розпочнеться 2 вересня звичайними уроками. А 1 вересня класні керівники з учнями вирушать у походи – на природу в Карпати чи поїдуть до Франківська. Так прощатимуться з літом і заряджатимуться на працю.

У Городенківській гімназії подбали, щоби позитиву набиралися вже на підході до навчального закладу. Мурали на фронтоні за мотивами картин народної художниці Параски Хоми, фонтан (подарунок від випускників), нічне підсвічування, декоративні дерева й кущі, величезне панно зі світлин педагогів та учнів, яскраві барви корпусу. Столітній дуб обрамлений лавочками, кольорова бруківка. Вказівник за сторонами світу: одна стрілка – на гімназію, на протилежній напис – «усе решта».

Усередині теж по-особливому. У фойє підлога із зображенням карти світу. Червоні шкіряні дивани, дивовижні фотопортрети педагогів в образах героїв картин відомих художників. Натяжні стелі, на них – зоряне небо.

«Насамперед вирішили позбутися сірості, буденності. Естетика впливає на внутрішній стан, налаштовує на позитив. Відомий франківський художник Роман Бончук створив на фасаді гімназії мурали, ефектно втілив картини нашої землячки. Педагоги, учні та батьки активно підтримують наші проєкти, а це найголовніше», – розповідає директор Микола Олексин.

Керівник ретельно облікує благодійні надходження. Інформація доступна. Створюють галерею спонсорів, щоб знали благодійників. Нікого не спонукають допомагати.

Приміщення закладу історичне, веде лік від часу заснування гімназії на початку минулого століття. Згодом надбудували другий поверх, але частину приміщення займає сусідня школа. Тож вирішили будувати нове. Проєкт креативний архітектор Степан Гайдищук розробив з урахуванням бажання дирекції мати «розумний» заклад. Щоправда, у районному відділі освіти кажуть, що гімназія розкошує. Мовляв, є значно бідніші заклади, де ще туалети надворі.

Нестандартно в гімназії підходять і до усталених освітніх традицій. Лінійок на Першовересень та на свято останнього дзвоника нема. Діти й вчителі радіють: не треба заучувати віршики, вислуховувати виступи політиків та мліти під сонцем. Натомість – теплі зустрічі в класах, святочні академії, на яких відзначають гімназистів та їхніх педагогів за успіхи. А вони вагомі: ІІ місце на завершальному етапі Всеукраїнського конкурсу «Педагог року», щорічні учнівські перемоги на IV етапі предметних олімпіад та захисту наукових робіт Малої академії наук, досягнення у спортивних та інтелектуальних турнірах, оглядах художньої самодіяльності.

Гімназія посідає чільне місце за результатами ЗНО. Понад 30 призових місць в області на предметних олімпіадах, перемоги на завершальному етапі, з них 6 – МАН. Серед обласних за рейтингом – п’яті, пише Голос України.

У Городенківській гімназії навчальний рік почнуть з походів 1
У Городенківській гімназії навчальний рік почнуть з походів 2

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: