fbpx

У Грушеві діти зі святим Миколаєм співають, танцюють та заготовляють сіно

Культура 12:11, 25.07, 2024
НА ФОТО: Резиденція святого Миколая у Грушеві

Резиденцію святого Миколая у селі Грушів на Коломийщині лише цього літа відвідали приблизно 900 дітей. Навіть влітку тут відвідувачів зустрічає святий Миколай. У резиденції дітки бавляться, танцюють, співають, малюють і навіть заготовляють сіно для віслючка Фіми. КУРС відвідав резиденцію у рамках престуру, організованого Івано-Франківським регіональним відділенням Асоціації міст України.

Грушів – одне з найменших сіл у Коломийській громаді. Резиденцію святого Миколая тут створили на базі бібліотеки та клубу наприкінці 2021 року. А зараз це місце, каже начальниця управління культури та туризму Коломийської міської ради Мар’яна Кодіна, стало родзинкою громади.

“Наше основне завдання було відродити життя в найменших селах нашої громади. У Грушеві зараз працює резиденція святого Миколая і дарує позитивні емоції дітям. Ми запрошуємо сюди наші колективи, які приїжджають і популяризують українську пісню, українське слово”, – розповідає Мар’яна Кодіна.

У Грушеві діти зі святим Миколаєм співають, танцюють та заготовляють сіно 1

На подвір’ї з-за загороди  виглядає віслючок Фімка. Він тут живе від заснування резиденції. Ще тут є овечки, але зараз – на пасовищі, каже Мар’яна Кодіна.

У Грушеві діти зі святим Миколаєм співають, танцюють та заготовляють сіно 2

У 2021-2022 роках резиденція приймала відвідувачів лише взимку. Та вже другий рік поспіль резиденція працює цілий рік. Зустрічає гостей святий Миколай – Василь Кавецький.

У Грушеві діти зі святим Миколаєм співають, танцюють та заготовляють сіно 3

За його словами, влітку резиденцію відвідують учні всіх ліцеїв Коломийської громади. Взимку приїжджають діти і з інших областей – Львівської, Тернопільської, Чернівецької.

Біля Миколая група дітей створює стінгазету із патріотичною символікою. На дивані спілкуються між собою троє хлопчаків. Поруч стоїть ялинка. У резиденції кажуть, що вона тут стоїть цілий рік. Із сусідньої зали лунає спів.

У Грушеві діти зі святим Миколаєм співають, танцюють та заготовляють сіно 4

“Сьогодні у нас працює християнський табір. Діти мають можливість тут відпочити. І найцікавіше, що тут немає мобільного зв’язку. Діти не мають можливості протягом цілого дня ні на хвилиночку залізти до телефону. Діти спілкуються між собою, діти спілкуються з Миколаєм”, – пояснює Мар’яна Кодіна.

За її словами, від травня – це вже одинадцятий табір. З 1 серпня відкривається історико-театральний табір, а з 7 серпня буде наступна зміна молодіжного табору. Дітей сюди привозять щодня на сім-вісім годин. За її підрахунками, за два роки табір відвідало 4000 – 5000 дітей, а цього літа – 800-900.

Коли тепло, діти допомагають заготовляти сіно для Фіми та овечок та дрова для Миколая. Ще одна атракція – оглядовий майданчик неподалік, з якого як на долоні можна побачити всю Коломию.

“Ми дуже раді, що через гру, через пісні, через музику, через танець, через художні пленери, через теж заготівлю того сіна та дров ми маємо можливість діток оздоровити, збагатити їх новими знаннями і дати їм можливість розуміти, що в цьому світі вони не самотні, що вони огорнені любов’ю і турботою. Бо наш Миколай з ними і танцює, і співає, і грається, і бігає”, – відзначає Кодіна.

І справді: згодом діти виходять на подвір’я і починають танцювати разом з вихователями та святим Миколаєм.

У Грушеві діти зі святим Миколаєм співають, танцюють та заготовляють сіно 5
Влітку святий Миколай ходить у кептарі

Мар’яна Кодіна каже, що завдяки резиденції святого Миколая у селі покращилася інфраструктура, зокрема вдалося відремонтувати дорогу. Місцеві мешканці допомагають поратися біля резиденції та долучаються до різноманітних заходів.

“У нас є бібліотека, вони можуть прийти собі тут читати. Ми зробили багато настільних ігор. Малеча грушівська, яка приїжджає до бабусь-дідусів, має можливість теж приходити сюди, гратися, відпочивати. Тому ми з громадою Грушева гарно дружимо”, – каже Мар’яна Кодіна.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: