Мандрівник і фотограф Мирон Марецький зробив фотографії двох рисей у Ґорґанах. Натрапити на цих червонокнижних диких кішок в Карпатах – велика удача, оскільки їх лишилося обмаль внаслідок вирубок лісу та браконьєрства.
Фотографії рисей мандрівник опублікував на своїй сторінці у фейсбуці. У коментарях користувачі, захоплені граційними тваринами, які наче позують фотографу, просять у жодному разі не розкривати місце: аби тварин не змогли знайти мисливці.
Як повідомляє Всесвітній фонд природи (WWF), рись євразійська – найбільша дика кішка Європи. У Карпатах рись зазвичай мешкає вище позначки у 1000 м. Відпочиваючи на скелях і камінні, поза досяжністю людини, рись все одно спостерігає і цікавиться людьми.
У зимовий час ці кішки можуть переслідувати здобич до нижчих висот, де менше снігу. Та рисі ніколи не нападають на людей або інших великих хижаків, як ведмеді чи вовки. Рись полює на зайців, птахів, диких котів, сарн, оленів, кабанів, а іноді і бродячих собак, але ніколи — на свійську худобу.
Популяція рисі в Україні оцінюється приблизно в 500 особин. Необмежене полювання та вирубування лісів призвели до того, що вид трапляється лише в нечисленних лісових районах. Рись довго була жаданим мисливським трофеєм, оскільки її плямисте хутро високо цінувалося на хутровому ринку. Вид занесений до Червоної книги України, також рись охороняється Червоним списком МСОП, CITES та Бернською конвенцією.