fbpx

У Калуші дитячий ансамбль зібрав на концерті 22 тисячі гривень для ЗСУ

Суспільство 18:51, 27.06, 2022

26 червня Народний художній колектив ансамбль народного танцю “Веселі гуцулята” на підтримку захисників-калушан провів благодійний концерт. 2022 рік є ювілейним для колективу: вже 45 років Людмила Коваль виховує українців-патріотів засобами хореографічного мистецтва; чотири десятки років як створений колектив «Веселі гуцулята» та 35 років як колектив носить звання «Зразковий».

Глядачам юні артисти подарували 30 танцювальних композицій. З них, окрім українських народних, на сцені були й танці інших народів світу: Фінляндії, Словаччини, Молдови, країн Прибалтики, Італії, Болгарії. Також учасники концерту отримали свої нагороди, які здобували впродовж року на всеукраїнських та міжнародних конкурсах (всього було 34 перемоги), повідомляє міський голова Калуша Андрій Найда.

“«Веселі гуцулята» – це потужна школа виховання маленьких українців. Діти не тільки опановують народні танці, а ще й формують свою душу на основі національних цінностей, вчаться носити вишиванки, вирізняти музику Прикарпаття від інших регіонів та народів світу”, – розповідає Найда.

Відкривала концерт танцювальна композиція «Зродились ми великої години» – як символ мужності та незламності українського народу, раніше частину постановки вже використовували для п’єси театру «ЛюбАрт». У завершальному номері «Ой у лузі червона калина» взяли участь усі 76 учасників та батьки. Виносити прапор України на сцену допомагала маленька Христина Коваль із Бучі, яка відвідує колектив лише 1,5 місяця.

“«Веселі гуцулята» – це потужне джерело народних звичаїв та традицій, з якого беруть сили та енергію вже не одне покоління калушан. Недарма й свою громадську організацію назвали «Дитячий юнацький мистецький клуб «Джерело». Завдяки їй та проведеному благодійному концерту зібрано 22 тис. грн. Усі кошти будуть спрямовані на перемогу”, – зазначає Андрій Найда.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: