fbpx

У Калуші визначилися з вулицями, які будуть перейменовувати

Суспільство 19:01, 10.05, 2022

Сьогодні у Калуші відбулося засідання робочої групи щодо визначення переліку вулиць, які підлягають перейменуванню.

Цій зустрічі передувала робота з вивчення назв топонімів усіх населених пунктів нашої Калуської громади. Працювали і фахівці – історики та краєзнавці, депутати міської ради, активісти громади. Керувалися критеріями, зокрема: історія походження назви, її приуроченість, а якщо йдеться про особистість – то бралися до уваги її прижиттєві принципи, ставлення до України та особистий внесок в її розвиток, йдеться на сайті Калуської міськради.

Головне завдання, яке поставлено було перед робочою групою, чітко сформульоване в самій її назві. Відповідно – обговорили всі пропозиції від учасників засідання та визначилися з переліком назв вулиць, які, на консолідовану думку робочої групи, першочергово підлягають перейменуванню.

Це 10 назв у Калуші: Глінки, Дружби, Іскри, Ломоносова, Менделєєва, Рилєєва, Пушкіна, Чайковського, Черняховського, Чехова. А в сільських населених пунктах відповідно: Боднарів – Гагаріна, Правди, Травнева; Вістова – 9 Травня; Мислів – Дружби, Ковпака; Пійло – Ковпака, Семанишина; Ріп’янка – 1 Травня; Студінка – Гастелло, Мічуріна, Севастопольська; Тужилів – 9 Травня.

Весь перелік вулиць згідно з протоколом засідання робоча група передасть до профільної комісії міської ради з рекомендацією їх перейменування.

Перейменовувати вулиці будуть у відповідності до чинного законодавства. Передусім йдеться про Закон України «Про присвоєння юридичним особам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат історичних подій», Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», які передбачають у таких випадках прийняття рішень після громадського обговорення кожного конкретного випадку.

А ще до участі в процесі перейменування вулиць пообіцяли дочекатися бійців з фронту, які висловлять свою думку.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: