fbpx

У Калуші вже з 1 липня вартість проїзду може зрости до 12 гривень

Суспільство 17:16, 15.06, 2022

На офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили проєкт рішення виконавчого комітету «Про тариф на транспортні послуги на міських автобусних маршрутах загального користування».

Зазначено, що його розглянуть, “враховуючи звернення ТзОВ “Калуш-транс”, комунального підприємства “Екоресурс” Калуської міської ради та у зв’язку зі значним підвищенням цін на пально-мастильні матеріали, експлуатаційні і запасні частини”.

Проєктом рішення пропонується встановити тариф щодо оплати транспортних послуг в автобусах, що працюють в звичайному режимі на міських автобусних маршрутах загального користування, у розмірі до 12 гривень включно за одну поїздку”, інформують “Вікна”.

Таким чином, вартість проїзду у міських автобусах загального користування може зрости одразу на 50%. Причому, найімовірніше, це станеться вже найближчим часом — із 1 липня.

Так, раніше рішення про встановлення вартості проїзду на міських автобусних маршрутах вимагало процедури розгляду регуляторного акту, яка тривала кілька місяців і включала оприлюднення проєкту такого рішення з роз’ясненнями та громадське обговорення. Як пояснив у коментарі «Вікнам» начальник відділу транспорту управління економічного розвитку міста Василь Скурчанський, вступили у дію зміни до законодавства, які скасовують на час військового стану процедуру регуляторного акуту. Тож після того як перевізники подали розрахунки нових тарифів, проведені аудиторами (у середньому вийшов тариф 12-13 гривень. — Авт.), виконком може одразу прийняти рішення про встановлення тарифів. Вірогідно, це відбудеться вже у червні.

Нагадаємо, вартість проїзду на міських автобусних маршрутах загального користування у Калуші з 1 січня цього року становить 8 гривень за поїздку. Перевізники мають підстави звернутися до влади щодо збільшення тарифу у разі зростання вартості пального на 10%. На сьогодні вартість дизельного пального становить у середньому 57-58 гривень за один літр, це практично вдвічі більше, ніж закладено у чинному тарифі (у листопаді 2021 року ціна дизельного пального була на рівні 30 гривень за літр). А пальне є однією з головних складових тарифу на перевезення.

Наприкінці травня Калуська міська рада повідомляла про зустріч з перевізниками та анонсувала підвищення вартості проїзду. 

Як відомо, на приміських маршрутах Калуської громади перевізники підвищили вартість проїзду з 3 травня — у середньому на 25-33% (щоправда, тоді дизельне пальне було дешевшим, ніж зараз, — у межах 49 гривень за один літр). Тарифи на пасажирські перевезення на приміських автобусних маршрутах загального користування ні держава, ні органи місцевого самоврядування не регулюють. Їх автомобільні перевізники формують самостійно з огляду на ринкові умови, а також відповідно до Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту. Формально через подорожчання пального приміські перевізники мають підстави для чергового перерахунку своїх тарифів. Проте, за словами Василя Скурчанського, таких рішень поки що немає, а перевізники самі не зацікавлені у тому, щоб підвищувати тариф. Це може привести до зменшення кількості пасажирів і їхніх доходів. Головне завдання — знайти компроміс між потребами перевізників та фінансовими можливостями мешканців громади.

Нагадаємо, в Івано-Франківську зросли тарифи за проїзд. Із 16 червня вартість проїзду у жовтих маршрутках приватних перевізників становитиме 10 гривень. Пільгові категорії, що мали право безоплатного проїзду, зберігаються. Вартість проїзду у комунальному транспорті залишається незмінною: 10 гривень за готівку, 8 гривень — при розрахунку банківською карткою, а 6 гривень — за умови користування карткою “Галка”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: